22:28 20 اکتبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 36

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه در خصوص مقاله ای که ایالات متحده موضوع احتمال استفاده ارتش آمریکا از پایگاه های روسی در قرقیزستان، تاجیکستان برای مبارزه با تروریسم و از جمله در افغانستان را مطرح کرده است، نظری نداد.

به گزارش اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف گفت: « من هیچ نظری در این خصوص ندارم.» پسکوف خاطر نشان کرد که در این مقاله اشاره ای به مذاکرات روسای جمهور روسیه و آمریکا در ژنو شده است. وی افزود: « هرآنچه که در خصوص این مذاکرات باید گفته می شد، گفته شده است.»

پسکوف در پاسخ به این تایید یا عدم تایید این حقیقت که پوتین در ژنو با بایدن در خصوص امکان استفاده از پایگاه های نظامی صحبت کرده است، گفت: من نظری در اینباره ندارم. وی همچنین سوال مربوط به اینکه آیا اکنون مذاکراتی در این خصوص در جریات است، را بی پاسخ گذاشت.

روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع خود اطلاع داد که نماینده کمیته روسای ستاد های نیروهای مسلح آمریکا در دیدار با رئیس ستاد کل نیروی مسلح روسیه مسئله مربوط به امکان استفاده از پایگاه های نظامی روسی را در قرقیزستان و تاجیکستان برای مبارزه با تروریسم و از جمله در افغانستان مطرح کرده اما پاسخ مشخص نگرفته است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک