23:23 20 اکتبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 40

روزنامه وال استریت ژورنال نوشته است آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در ژانویه 2021 تماس تلفنی جو بایدن را که می خواست اولین گفتگوی خود را به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده با وی انجام دهد، رد کرده بود.

به گزارش اسپوتنیک روز چهارشنبه 20 ژانویه دوره حکومت جو بایدن به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده آغاز شد.

© AFP 2021 / Fabrice Coffrini

روزنامه وال استریت ژورنال  می نویسد: " بایدن پس از نقل مکان به کاخ سفید در ژانویه ،تصمیم گرفت که اولین تماس تلفنی وی با یک رهبر خارجی با آنگلا مرکل باشد  که نشان دهنده بازگشت ثبات در منطقه اقیانوس اطلس پس از بی ثباتی دوران ترامپ شود ... اما صدراعظم آلمان برنامه های دیگری داشت. وی آن روز بعد از ظهر تماس نلفنی با بایدن را رد کرد زیرا مجبور شد به خانه بیرون شهری خود در نزدیکی برلین برود. "

به نوشته این روزنامه ، مرکل حرکت نمادین طرف آمریکایی را نامناسب دانسته و از دستیاران خود خواسته بود که جلسه دیگری را ترتیب دهند. در نتیجه این گفتگو در روز دوشنبه 25 ژانویه، هنگامی که صدراعظم به سرکارش بازگشت، انجام شد. در نتیجه جاستین ترودو  نخست وزیر کانادا ، اولین رهبری بود که بایدن با او تماس گرفت. رئیس جمهور آمریکا 23 ژانویه با او صحبت کرد.

پیشتر گزارش شده بود که آنگلا مرکل برای یک دوره جدید رهبری مجدداً انتخاب نمی شود و قول داد که سیاست را ترک کند. انتخابات بوندستاگ، پارلمان آلمان 26 سپتامبر برگزار می شود و بر اساس نتایج آن دولت جدیدی تشکیل خواهد شد.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک