13:44 27 اکتبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 151

رئیس جمهور پیشین افغانستان گفت که امیدوارم ایران به افغانستان کمک کند تا به صلح برسد.

به گزارش اسپوتنیک، حامد کرزی رئیس جمهور پیشین افغانستان در گفتگو با خبرگزاری (تسنیم) اظهار کرده است که ما مطمئنیم هستیم ایران به کوشش های خود برای برقراری صلح پایدار در افغانستان ادامه خواهد داد.

کرزی گفته است که حکومت ایران با طالبان هم در تماس بوده است و امیدواریم ایران به افغانستان کمک کند تا صاحب صلح و زندگی بهتر شوند. ما مطمئنیم ایران به کوشش خود ادامه خواهد داد.

کرزی گفته است: ایران همیشه دوست بسیار عزیز و نزدیک مردم افغانستان بوده است. ما دو کشور همسایه و مسلمان و هم‌زبان و هم‌فرهنگ هستیم و نزدیکی‌های بی‌شماری با هم داریم؛ خصوصاً در 20 سال گذشته حکومت و مردم ایران کمک‌های زیادی به افغانستان کردند و ما از عمق دل از آنها متشکر هستیم.

رئیس جمهور پیشین افغانستان نیز گفته است: "افغانستان خاکم است، نمی‌خواهم پناهنده شوم."

گفتنی است، امروز حامد کرزی رئیس جمهور پیشین افغانستان و عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی با ضمیر کابلوف نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان و نمایندگان ویژه چین و پاکستان دیدار کردند.

عبدالله عبدالله در حساب توییتری خود نوشت: "من و کرزی با ضمیر کابلوف نماینده رئیس جمهور روسیه درامور افغانستان، یو شیائون فرستاده ویژه چین در امور افغانستان و محمد صدیق خان فرستاده ویژه پاکستان دیدار و درباره رویدادهای جاری در کشور (افغانستان) تبادل نظر کردیم."

بر این اساس، فرستادگان ویژه بر اهمیت تشکیل یک دولت فراگیر، باثبات، سیاست متعدل و احترام به حقوق زنان و همچنین حقوق برابر آموزش برای همه افغان ها و همکاری های منطقه ای تاکید کرد.

 

مرتبط:

حامد کرزی: تصور نمی کردیم همه چیز یکباره سقوط کند
حامد کرزی: آمریکا و متحدینش نتوانستند به امنیت استوار در افغانستان دست یابند
حامد کرزی: من از طرح پوتین معطوف به مبارزه با داعش حمایت می کنم
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک