18:06 19 اکتبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0120

مذاکرات میان نیروهای مقاومت ملی افغانستان و جنبش طالبان ممکن است در آینده نزدیک در پایتخت تاجیکستان برگزار شود.

به گزارش اسپوتنیک، امامعلی رحمان، رئیس جمهور تاجیکستان و عمران خان، نخست وزیر پاکستان اعلام داشتند که مذاکرات بین نیروهای مقاومت افغانستان و طالبان (این جنبش در فدراسیون روسیه تروریستی شناخته شده و ممنوع است) ممکن است به زودی در دوشنبه انجام شود.

مبارزین جبهه مقاومت ملی در پنجشیر
© Sputnik / Stringer

عمران خان اظهار داشت: ما توافق کردیم تاجیکستان با رهبران پنجشیر و پاکستان با طالبان گفتگو کند تا آنها در اسرع وقت بر سر میز مذاکره در دوشنبه بنشینند.

رحمان نیز به نوبه خود تاکید کرد که میانجیگران - تاجیکستان و پاکستان - به این مذاکرات کمک خواهند کرد. امامعلی رحمان گفت: ما توافق کردیم که در مذاکرات طالبان و تاجیک‌ها در دوشنبه یاری رسانیم.

طرفین همچنین ابراز امیدواری کردند که صلح و ثبات در این کشور همسایه در آینده‌ای نزدیک برقرار شود و منافع همه گروه های سیاسی و قومی در افغانستان مورد توجه قرار گیرد.

رحمان افزود: ما از دولت فراگیر در این کشور با مشارکت همه گروه‌های اجتماعی حمایت می‌کنیم. تاجیک‌ها و دیگر اقوام جایگاه شایسته خود را در دولت فراگیر خواهند گرفت. ما متقاعد شده‌ایم که این تنها راه تأمین صلح و ثبات در افغانستان است.

رئیس جمهور تاجیکستان خاطرنشان شد که از بین بردن زودهنگام درگیری‌ها و تنش‌ها در ولایت پنجشیر با اعلام آتش بس و باز شدن جاده‌ها برای ارائه کمک‌های بشردوستانه به مردم منطقه، امروز یکی از مهمترین وظایف است. به گفته وی، تاجیکستان و پاکستان توافق کرده‌اند که برای دستیابی به این اهداف تمام تلاش خود را انجام دهند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک