09:29 28 اکتبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 112

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گفت، باید به افغانستان در راستای برقراری صلح و ثبات کمک کرد، ما در این زمینه علاقه مند به همکاری هستیم.

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین در اجلاس مشترک سران سازمان شانگهای و سازمان پیمان امنیت جمعی گفت: "معتقدم که کمک به افغاستان برای دستیابی به صلح و ثبات، قطعا به نفع همه است: با توجه به دلایل تاریخی، اجتماعی-اقتصادی، قومی-فرهنگی و جغرافیایی. این کشور باید بخش جدائی ناپذیر از فضای امنیت و همکتاری اوراسیا باشد."


ولادیمر پوتین افزود:" ما عمیقا خواهان این هستیم که افغانستان به عنوان یک کشور مستقل، واحد و دموکراتیک باشد. کشوری عاری از تروریسم، جنگ، مواد مخدر، و در مسالمت و صلح و توافق با همسایگان باشد."
رئیس جمهور روسیه تصریح کرد که باید با آمریکا و دیگر کشورها بر روی موضوع آزادسازی مرحله ای دارایی های افغانستان کار کرد.

پوتین اظهار داشت که دولت موقت در افغانستان را نمی توان نماینده کلی این کشور نامید، اما کار کردن با آنها ضروری است.
ولادیمیر پوتین در اجلاس مشترک سران سازمان شانگهای و سازمان پیمان امنیت جمعی گفت:" جنبش "طالبان" (گروه تروریستی ممنوع در روسیه) که عملا اداره کشور (افغانستان) را بر عهده گرفته است، دولت خود را در این کشور تشکیل داده و مسئولیت آینده این کشور را بر عهده گرفته است. همانطور که خود "طالبان" می گوید، این یک دولت موقت است، نمی توان آن را دولتی به نمایندگی از همگان و فراگیر نامید. در آن نمایندگان دیگر اقشار و اقوام وجود ندارد. اما به نطر می رسد، که کار با آنها (دولت موقت) لازم است. درباره به رسمیت شناختن آنها باید گفت که ...با آن دسته موافقم که دراین باره گفته اند: باید موضع خود را در این زمینه هماهنگ و مورد توافق قرار دهیم."

مرتبط:

پوتین: یک زرادخانه ی سلاح های مدرن رها شده در افغانستان باقی مانده است
در پی تحولات افغانستان پوتین دستور تقویت امنیت روسیه در تمامی زمینه ها را صادر کرد
پوتین: وضعیت افغانستان را دنبال می کنیم اما مداخله نمی کنیم
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک