22:20 27 اکتبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 462

نماینده دائم ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی، اظهار داشت: اقدامات برای حفاظت از تاسیسات هسته ای بوده و در راستای آزار جسمی بازرسین آژانس انرژی اتمی صورت نگرفته است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از صداوسیمای ایران، کاظم غریب آبادی نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان های بین المللی در وین، در واکنش به ادعای آزار جسمی بازرس زن آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: ادعاهای کذب برای شلوغ سازی و پرونده سازی در آستانه نشست شورای حکام است.

وی در ادامه گفت: متاسفانه چندین مورد عملیات های تروریستی و خرابکاری در تاسیسات هسته ای تروریستی داشته ایم، برای همین سیاست حفاظتی تاسیسات هستهای از چند ماه پیش آپگرید شده و تغییر کرده، این سیاست ها و تدابیر و اقدامات جدید حفاظتی شامل چگونگی بازرسی از بازرسان آژانس هم شده است.

غریب آبادی تصریح کرد: این سیاست ها به آژانس ابلاغ شده و این تدابیر حفاظتی نیز در حال بهبود هست و ما با آژانس در حال رایزنی هستیم.

نماینده دائم ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی تاکید کرد: از آژانس انرژی اتمی خواسته ایم تا به بازرسان خود توصیه کند نهایت همکاری با مامورین حفاظت تاسیسات هسته ای را به خاطر حساسیت موضوع و سوابق خرابکاری در سایت های هسته ای، داشته باشند.

وی خاطرنشان شد: طبیعتاً بازرسان وقتی چنین اقدامات را با بازرسی های پیشین در تاسیسات اتمی مقایسه می کنند، چنین فکر می کنند که شاید اقدامات در راستای آزار جسمی آنها است، در حالیکه چنین چیزی نیست و اقدامات برای حفاظت از تاسیسات هسته ای ما است و اگر مورد شکایتی باشد ما بررسی خواهیم کرد همانطور که اگر ما شکایتی داشته باشیم به آژانس ابلاغ می کنیم.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک