22:34 28 سپتامبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

سرهنگ ممادی دومبوی رهبر شورشیان نظامی در گینه، در پیامی از انحلال دولت و لغو قانون اساسی کنونی و همچنین بسته شدن مرزهای این کشور خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبری Guinee News به نقل از منابع آگاه گزارش داده بود، شورشیان در گینه، آلفا کنده رئیس جمهور گینه را دستگیر کرده اند. همچنین اعلام کرد که برخی دیگر از مقامات عالی رتبه این کشور نیز دستگیر شده اند.


ممادی دومبوی در جریان یک پیام ویدیویی که در صفحه فیس بوک این نشریه منتشره است، اعلام کرد: "ما تصمیم به انحلال دولت گرفتیم."
وی همچنین از لغو قانون اساسی کنونی و بسته شدن مرزهای زمینی و هوایی این کشور خبر داد.
این در حالی است که وزارت دفاع گینه در بیانیه ای ضمن تایید حمله به مقر ریاست جمهوری اعلام کرده است، که نیروهای حفاظت ریاست جمهوری با حمایت نیروهای دفاعی و امنیتی این کشور این حمله را دفع کرده اند. دولت گینه همچنین به دلیل تشدید اوضاع، مردم را به نظم فراخوانده است.سفارت روسیه از شهروندان ساکن گینه خواست به دلیل تشدید اوضاع خانه های خود را ترک نکنند.

آلفا کنده از سال ۲۰۱۰ رهبری گینه را بر عهده دارد. در اکتبر ۲۰۲۰، این سیاستمدار در انتخابات بعدی پیروز شد. پس از رای گیری، شورش هایی در این کشور آغاز شد که قربانیان آن حداقل ده نفر بودند.

مرتبط:

دستگیری رئیس جمهور گینه توسط اغتشاشگران
گینه نو لرزید
وقوع سری انفجارهای قدرتمند در شهر باتا در گینه استوایی
روسیه آماده تحویل واکسن ابولا به گینه است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک