13:23 25 سپتامبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 103

سفارت افغانستان در روسیه در اولین اظهارنظر خود پس از تغییر قدرت در کابل اعلام کرد که شواهد بسیاری دال بر "اقدامات وحشتناک طالبان" (گروه ممنوع در روسیه) دریافت می کند.

به گزارش اسپوتنیک، سفارت افغانستان در مسکو طی نامه ای اعلام کرد: "مردم افغانستان از آنچه در کشور روی می دهد در شوک هستند. سفارت نامه های بسیاری همراه با تصاویری از اقدامات وحشتناک :طالبان" (ممنوع در روسیه) دریافت می کند. جامعه جهانی باید آنچه در افغانستان روی می دهد را ببیند و از آن آگاه باشد."


این نمایندگی دیپلماتیک پیشتر اعلام کرده بود که تا روشن شدن اوضاع هیچ اظهار نظری درباره رخدادهای داخل افغانستان نمی کند. همچنین سفارت به کار خود و ارائه خدمات کنسولی ادامه داد.

از سوی دیگر، بلال کریمی، سخنگوی "طالبان" (ممنوع در روسیه) گفت، زمان اعلام ترکیب دولت جدید در افغانستان هنوز مشخص نیست، تاخیر بخاطر مسائل فنی است.

کریمی ضمت تکذیب خبر ها ی مربوط به اعلام ترکیب دولت جدید توسط "طالبان" (ممنوع در روسیه) در روز جمعه به اسپوتنیک گفت: "اطلاعات منتشره در این خصوص صحیح نیست. تا کنون روز اعلام ترکیب دولت جدید مشخص نشده است. من می توانم بگویم در آینده نزدیکی کابیه وزرا اعلام خواهد شد."

به گفته او، رایزنی ها در خصوص تشکیل دولت جدید خانمه یافته است، و اعلام ترکب آن مانده است، اما "تاخیر در این امر تنها مربوط به مسائل فنی است."

مرتبط:

طالبان: آمریکایی‌ها ۷۰ درصد فرودگاه کابل را تخریب کرده‌اند
درخواست طالبان از همه کشورها برای بازگشت به سفارت خانه های خود در کابل
روسیه در حال بررسی امکان انتقال کمک های بشردوستانه به کابل است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک