15:22 18 سپتامبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 90

رئیس جمهور روسیه در آخرین سخنرانی خود در خصوص اوضاع افغانستان پس از خروج نیروهای امریکایی از این کشور گفت که دموکراسی اگر برای مردم ضروری باشد، به آنجا می آید.

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین درباره شرایط افغانستان و خروج نیروهای آمریکایی از این کشور گفت: : دموکراسی را نمی توان به زور اجرا کرد.

از سوی دیگر، سرگی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه اظهار داشت که بدون گفت و گو با مشارکت تمامی طرفین اصلی مناقشه افغانستان حل هیچ چیز ممکن نیست
سرگی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه درباره اوضاع در افغانستان گفت:" بدون صحبت میان تمامی بازیگران کلیدی (طرفین مناقشه در افغانستان) هیچ چیزی در آنجا حل نمی شود. و تلاش برای تائید اینکه "طالبان" (گروه ممنوع در روسیه) بازیگر اصلی تحولات افغانستان نیست، چندان واقع بینانه نیست."

شایان ذکر است، در ده روز اول ماه آگوست، طالبان (گروه ممنوع در روسیه) حملات خود را علیه نیروهای دولتی در افغانستان افزایش دادند. تنها منطقه ای که تحت کنترل طالبان نیست پنجشیر است، این منطقه در شمال شرقی کابل، یکی از کوچکترین مناطق کشور از نظر مساحت و جمعیتی محسوب می شود.
در ۱۵ آگوست، شبه نظامیان طالبان وارد پایتخت افغانستان شدند و کنترل کاخ ریاست جمهوری را در دست گرفتند.
در شب ۱۶ آگوست، محمد نعیم نماینده دفتر سیاسی طالبان، گفت که جنگ در افغانستان به پایان رسیده است و شکل حکومت در این کشور در آینده نزدیک روشن خواهد شد.

مرتبط:

پوتین: ایران نیازمند کمک است، اما غرب محدودیت ها را لغو نمی کند
اظهار نظر پوتین درباره وضعیت افغانستان
در پی تحولات افغانستان پوتین دستور تقویت امنیت روسیه در تمامی زمینه ها را صادر کرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک