11:50 22 سپتامبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 140

پس از وقایع فعلی در افغانستان مشخص شد که کشورهای اروپایی در زمینه دفاعی مستقل نیستند و در این عرصه به طور کامل بر ایالات متحده تکیه دارند.

به گزارش اسپوتنیک، این موضوع در مقاله دنیل برسلر درنشریه آلمانی  Süddeutsche Zeitung اعلام شده است.

به نوشته برسلر، درماندگی و ناتوانی  اروپا هنگام تخلیه افراد از فرودگاه کابل به وضوح قابل مشاهده بود. وی اضافه می کند: هیچ یک از اعضای ناتو بدون دستورالعمل آمریکا اقدامی نمی کرد. مشخص شد که خواسته های آلمان ، فرانسه و بریتانیا در چارچوب خروج نیروها در درجه دوم اهمیت قرار دارد. "

نویسنده مقاله تأکید کرد که آنگلا مرکل صدراعظم آلمان مدتها پیش در جریان مبارزات انتخاباتی در سال 2017، از رهبران اروپایی خواسته بود مسئولیت بیشتری را در تأمین امنیت کشورهای خود به عهده بگیرند  اما از آن زمان "هیچ چیز تغییر نکرده است".

درپیان  مقاله روزنامه آلمانی خاطرنشان می شود اگر آمريكا از رسیدگی به مسائل كشورهاي اروپايي خودداري كند، آنها را در معرض خطر جدي قرار خواهد داد.

پیشتر گزارش شده بود که فرانسه عملیات تخلیه شهروندان خود و کارمندان افغان این کشور را متوقف کرده است. وزارت خارجه فرانسه گفته است که پس از خروج سریع نیروهای آمریکایی مسئول تأمین امنیت فرودگاه کابل ، شرایط در این فرودگاه دیگر با معیارهای امنیتی مطابقت ندارد.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک