21:28 21 سپتامبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 243

سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت که تغییرات قابل توجه اوضاع در افغانستان بار دیگر نشان داد که دموکراسی تحمیلی از خارج نمی تواند با دوام و مستحکم باشد

به گزارش اسپوتنیک، هوآ چونینگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین، امروز جمعه، گفت که دموکراسی تحمیلی آمریکا به درد دیگر کشورها نمی خورد، مناطق مختلف شرایط خاص خود را دارد، و استعمال دموکراسی دستوری با تعریف خاص خود در یک منطقه دیگر می تواند اثرات زیان باری داشته باشد.


هوآ چونینگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت:" تغییرات قابل توجه اوضاع در افغانستان بار دیگر نشان داد که دموکراسی تحمیلی از خارج نمی تواند با دوام و مستحکم باشد. واقعیات حاکی از این است که دموکراسی نمی تواند دستوری باشد، و دموکراسی ثابت و تعیین شده معنی ندارد."
هوآ چونینگ تصریح کرد همانطور که نوشیدن روزانه شیر سرد برای معده زیان دارد و با معده چینی ها سازگاری ندارد و چینی ها این کار را نمی کنند، و یا مثلا امریکایی ها نمی توانند به سبک چینی ها غذا بخورند، و هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند، به همان شکل باید دانست که دموکراسی هم شرایط خاص خود را دارد، و نمی تواند یک نسخه مشابه در مناطق مختلف داشته باشد. باید دانست که دموکراسی مثلا نوعی نوشیدنی نیست که بتوان با طرز تهیه واحد در اقصی نقاط دنیا توزیع کرد.
سخنگوی وزارت خارجه چین افزود حق تعیین تعریف دموکراسی و میزان دموکراتیک بودن کشورها چیزی نیست که در انحصار آمریکا و متحدانش باشد.

مرتبط:

شمار کشته شدگان در فرودگاه کابل به ۱۲ نفر رسید
منبع: پس از تسلط طالبان بر افغانستان، بیش از 2200 تبعه خارجی از کابل خارج شدند
اعتراض زنان افغانستانی در خیابان های کابل
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک