15:48 24 اکتبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 223

معاون وزیر دفاع آمریکا گفت که ارتش آمریکا باید در شمال شرقی سوریه بماند تا به متحدان خود در مبارزه با گروه تروریستی داعش (گروه ممنوعه در روسیه) کمک کند.

به گزارش اسپوتنیک، دانا استرول، معاون وزیر دفاع آمریکا در امور خاورمیانه در جلسه کمیته روابط خارجی سنا گفت که آمریکا باید در سوریه بماند و داعش را پایان بدهد.

استراول گفت که اولویت اصلی دولت جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده باید "حفظ حضور آمریکا در شمال شرق سوریه" باشد. این امر برای حمایت از نیروهای دموکراتیک سوریه ضروری است. سخنگوی ارشد پنتاگون معتقد است که بدون کمک آمریکا، نیروهای دموکراتیک سوریه نمی توانند در برابر نیروهای داعش که هنوز در مناطق خاصی از کشور فعالیت می کنند، مقاومت کنند.

استراول همچنین جنبه بشردوستانه حضور آمریکا در شمال شرق سوریه را مطرح کرد. به گفته وی، این ایالات متحده بود که نگهداری از فرزندان و همسران شبه نظامیان در زندان های نیروهای دموکراتیک سوریه را بر عهده گرفت. علاوه بر این، کمک های بشردوستانه و نظامی از سوی ایالات متحده به داعش اجازه نمی دهد در مناطق از دست رفته جایگاهی پیدا کند.

ایالات متحده در جنگ داخلی سوریه در سال 2014 تحت عنوان مبارزه با داعش (گروه ممنوعه در روسیه) مداخله کرد. در حال حاضر، ایالات متحده علاوه بر زیرساخت های نظامی در شمال کشور سوریه، یک پایگاه نظامی در مرز با اردن، در نزدیکی شهر التنف سوریه دارد.

مرتبط:

آمریکا باید در سوریه بماند و داعش را پایان دهد
سوریه، آمریکا را به استفاده از تروریست ها برای اهداف خود متهم کرد
غارت نفت سوریه توسط آمریکا ادامه دارد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک