12:56 22 سپتامبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 100

وزارت دفاع ارمنستان موضوع استقرار مرزبانان فدراسیون روسیه در شمال کشور نزدیک مرز آذربایجان را مورد تأیید قرار داد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع ارمنستان موضوع استقرار مرزبانان فدراسیون روسیه در شمال کشور در قصبه « وسکپار تاووش» نزدیک مرز آذربایجان را مورد تأیید قرار داد.

پیشتر خبری در باره استقرار مرزبانان روسیه در این قصبه و آغاز کارهای ساختمانی منتشر شده بود.

در اعلامیه منتشره در سایت وزارت دفاع آمده است:« اعلام می داریم که در ارتباط با اخبار منتشره در رسانه‌ها در خصوص حضور نظامیان روسیه در «تاووش» و از جمله در قصبه « وسکپار»، مرزبانان روسیه در آنجا مستقر شده و محلی برای سکونت آنها ساخته می شود».

حضور مرزبانان روسیه در قالب همکاری ارمنستان  روسیه بمورد اجرا درمی‌آید.

شایان ذکر است که پیشتر نیز وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرده بود، که واحدهای نیروهای نظامی ارمنستان در مواضع نزدیک به روستای «آرازدین» در ناحیه «ودی» به سمت مواضع نیروهای ارتش آذربایجان در ناحیه‌ ای در منطقه خودمختار نخجوان تیراندازی کرده اند.

در حالیکه منطقه قفقاز طی حداقل سه ماه گذشته تا حدودی به آرامش نسبی دست یافته بود، به تازگی تنش مرزی میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان بالا گرفته است.

گفتنی است، در پایان سپتامبر سال ۲۰۲۰ با آغاز جنگ در قره باغ کوهستانی و تبدیل شدن آن به یک درگیری طولانی مدت میان نظامیان آذربایجان و ارمنستان دو طرف متحمل تلفات غیرنظامی فراوانی شدند.

با این حال، تلاش‌ های بسیار طرفین برای انعقاد آتش بس سرانجام در شب دهم نوامبر ۲۰۲۰ به ثمر رسید و جمهوری آذربایجان و ارمنستان در نهایت با وساطت مسکو توافق کردند که تبادل آتش را کاملاً متوقف کرده و به تبادل زندانیان و اجساد کشته شدگان بپردازند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک