10:29 24 اکتبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 250

وزیر امور خارجه آمریکا، اذعان کرد: آمریکا معتقد است که ایران پشت حمله کشتی مرسر دست داشته است.

به گزارش اسپوتنیک، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا، روز یکشنبه گفت: ایالات متحده بر اساس اطلاعات موجود معتقد است که ایران پشت حمله اخیر به کشتی مرسر است، این حمله هیچ توجیهی ندارد.

بلینکن گفت: پس از بررسی اطلاعات موجود، اطمینان داریم که ایران این حمله را انجام داده است، که منجر به کشته شدن دو نفر بیگناه با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین با مواد منفجره شد - یک وسیله کشنده که ایران (ایران) به طور فزاینده ای در منطقه از آن استفاده می کند.

رئیس دیپلماسی آمریکا گفت، که ایالات متحده با شرکای خود از جمله در منطقه در ارتباط است تا اقدامات بیشتری در رابطه با حمله به کشتی خیابان مرسر انجام دهد.

به گفته بلینکن، "پاسخ کافی" در آینده نزدیک داده خواهد شد.

پیش از این، نفتالی بنت نخست وزیر اسرائیل، گفته بود که ایران پشت حمله به این کشتی در سواحل عمان بوده است.

سعید خطیب زاده نماینده رسمی وزارت خارجه ایران، گفت که تهران در حمله به کشتی خیابان مرسر دخالت ندارد.

روز جمعه، نفتکش متعلق به ژاپن مرسر استریت در اقیانوس هند تحت حمله قرار گرفت. گزارش شد که دو نفر از خدمه، شهروندان بریتانیا و رومانی کشته شدند.

متعاقباً، خدمه کنترل کشتی را به دست گرفتند و با همراهی نیروی دریایی ایالات متحده شروع به حرکت کردند.

آسوشیتدپرس تأکید می کند، که این کشتی که تحت پرچم لیبریا حرکت می کرده و با میلیاردر اسرائیلی ایال اوفر که مالک گروه زودیاک است ارتباط دارد.

فرماندهی مرکزی نیروهای مسلح ایالات متحده (سنتکام) معتقد است که حمله به کشتی، طبق داده های اولیه، با استفاده از یک هواپیمای بدون سرنشین انجام شده است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک