16:32 04 اوت 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 70

این عملیات از سوی کریستیان امانوئل سانون هماهنگ می شد که اکنون در هائیتی در بازداشت بسر می برد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه تلویزیونی «سی ان ان»، تعدادی از مظنونان ترور رئیس جمهور هائیتی، عاملان آمریکایی اعلام شده‌اند.

به گفته منبع شبکه نامبرده، بازرسان  با بررسی شرایط وقوع این حادثه به این نتیجه رسیدند. در پرونده قتل رئیس جمهور هائیتی، همچنین از اعلامیه اداره مبارزه با توزیع مواد مخدر آمریکا یاد شده است که این موضوع را مورد تأیید قرارداده که یکی از مظنونان به ترور رئیس جمهور هائیتی شخصی بوده است که اطلاعات محرمانه را در اختیار کارمندان این سازمان قرار می داد.

همچنین اطلاع داده شد که پس از کشته شدن رئیس جمهور هائیتی، این شخص با سازمان مذکور تماس گرفته بود که به او گفته شده بود خود را به پلیس تحویل بدهد. این منبع اطلاعاتی و یک نفر دیگر خود را  به پلیس هائیتی تحویل دادند.

مقامات هائیتی هفته گذشته دو مرد دارای تابعیت دوگانه هائیتی- آمریکا را به اتهام دست داشتن در حمله مرگبار به جونیل موئیس رئیس جمهور این کشور تفهیم اتهام کردند.

تعدادی از شرکت کنندگان در ترور رئیس جمهور هائیتی «مزدوران کلمبیایی بودند که از طریق شرکت مستقر در فلوریدا استخدام شده بودند و در عرصه امنیتی کار می کردند». این عملیات از سوی کریستیان امانوئل سانون هماهنگ می شد که اکنون در هائیتی در بازداشت بسر می برد.

گفتنی است رئیس جمهور هاییتی، چهارشنبه گذشته در حمله مهاجمان مسلح در خانه خود کشته و همسرش نیز زخمی شد. گروهی متشکل از ۲۶ نفر در این اقدام تروریستی دست داشتند. تاکنون ۱۷ کلمبیایی و ۳ آمریکایی در ارتباط با قتل رئیس جمهور هائیتی بازداشت و ۳ نفر هم کشته شده اند.

مویس 53 ساله روز چهارشنبه در خانه اش هدف تیراندازی قرار گرفت و کشته شد. مقام های رسمی اعلام کرده اند که گروهی از قاتلان خارجی و آموزش دیده در این ترور نقش داشته اند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک