15:19 24 ژوئیه 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 51

معلوم شد بیشتر اعضای گروه ترور جووینل مویز، رئیس جمهور هائیتی، نظامیان بازنشسته کلمبیایی بوده اند.

به گزارش اسپوتنیک، این مطلب را دیگو مولانو آپونته، وزیر دفاع کلمبیا در یک سخنرانی بیان کرد ،که در حساب توییتری این وزارتخانه منتشر شده است.

دیگو مولانو آپونته "در رابطه با ترور جوینل مویز، رئیس جمهور هائیتی، امروز اینترپل رسماً اطلاعاتی را از دولت کلمبیا و پلیس ملی در مورد عاملان احتمالی این جنایت درخواست کرد. اطلاعات اولیه نشان می دهد که آنها شهروندان کلمبیا و اعضای بازنشسته ارتش ملی هستند."

وزیر دفاع کلمبیا به پلیس و ارتش داین کشورستور داد تا در تحقیقات به دولت هائیتی کمک فوری برسانند.

پیش از این ، نهادهای انتظامی هائیتی تابعیت 28 عضو گروهی را که رئیس جمهور کشور را به قتل رسانده بود، فاش کردند. گروه مزدور متشکل از 26 شهروند کلمبیایی بود و مشخص شد دو عضو دیگر این گروه شهروند هائیتی بودند. تا به حال در مجموع  17 نفر از اعضای این گروه جنایتکار بازداشت شده اند.

یكی از بازداشت شدگان به نام جیمز سولاژ آمریكایی هائیتی تبار است. وی گفت که به عنوان نگهبان امنیتی در سفارت کانادا در این کشور کار می کند. وی در وب سایت خیریه ای که در سال 2019 در جنوب فلوریدا تأسیس کرد، خود را "مقام  رسمی دیپلماتیک" ، مدافع کودکان و سیاستمدار آینده دار معرفی کرد.

گروهی از افراد ناشناس شب 7 ژوئیه به محل اقامت رئیس جمهور هائیتی حمله کردند. جنایتکاران رئیس جمهور هائیتی را به ضرب گلوله کشتند. بانوی اول هائیتی، مارتین مویز نیز مجروح شد که در شرایط وخیمی به بیمارستان در ایالت فلوریدا آمریکا منتقل شده است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک