08:33 24 ژوئیه 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 86

محمد نعیم، نماینده رسمی دفتر سیاسی جنبش طالبان (سازمان ممنوع در روسیه) اعلام کرد طالبان تضمین می کنند که به حقوق زنان در کار و تحصیل در صورت عدم مغایرت آنها با اسلام احترام گذاشته شود.

به گزارش اسپوتنیک، محمد نعیم گفت: ما به طور مكرر مواضع خود را در مورد حقوق زنان بیان كرده ایم. نمی دانم چرا این مسئله از یک طرف برای كسانی بسیار جالب به نظر می رسد و از طرف دیگر بسیار پنهان. ما مسلمان هستیم و حقوقی را  که دین مقدس اسلام به زنان داده، تضمین شده است. این مسئولیت ماست اگر این حق تحصیل یا کار یا چیز دیگری باشد. اگر با اسلام ، ملت و کشور ما مغایرت نداشته باشد ، ما از این نظر مشکلی نداریم. ما بارها در اینباره صحبت کرده ایم.

بتازگی مذاکرات میان نمایندگان جنبش طالبان و مقامات افغانستان در تهران آغاز شد. در آغاز این نشست، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در مورد شکست ایالات متحده در منطقه صحبت کرد و بدین ترتیب خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان را توضیح داد. به گفته این دیپلمات، حضور آمریکا در افغانستان طی  بیش از دو دهه خسارات زیادی به این کشور وارد کرده است. برای جبران این خسارات، سیاستمداران افغانستان "باید تصمیم های دشوار بگیرند" و گفتگو کنند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک