14:12 31 ژوئیه 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 103

خبرگزاری فرانسه به نقل از مشاور نزدیک به دستگاه حکومتی ابوظبی اعلام کرد که عربستان سعودی ضربات مخفیانه‌ای به امارات وارد کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، این مشاور نزدیک به محافل حکومتی امارات که خواست نامش فاش نشود، می‌گوید: برخی ضربات مخفیانه از سوی همسایه ما وجود داشته است، اما ان شا الله اوضاع تحت کنترل خواهد بود.

او در مورد مواضع متفاوت دو کشور در مورد آینده تولید نفت صحبت کرد ، افزود: ما از رقابت استقبال می‌کنیم.

این مشاور اماراتی با اشاره به وجود اختلافات دیگری میان امارات و عربستان سعودی به خصوص در زمینه عادی سازی روابط امارات با اسرائیل و پافشاری ریاض برای آشتی با قطر گفت: ائتلاف‌هایی جدید در منطقه در حال ظهور است و دو اردوگاه وجود دارد.

طی چند روز گذشته اختلافات میان ریاض و ابوظبی در خصوص تعدادی از مسائل مانند تولید نفت، عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی و مقابله با ویروس کرونا به وجود آمده است.

در همین حال منابع از تشدید اختلافات میان عربستان و امارات در سطوح مختلف خبر دادند که اخیراً با مخالفت ابوظبی با توافق عربستان و روسیه در زمینه تولید نفت این اختلافات به اوج رسیده است.

در پرونده یمن نیز روز سه شنبه عربستان سعودی برای حمله به عدن و مقابله با جناح‌های شورای انتقالی وابسته به امارات، به نیروهای «علی المحسن» چراغ سبز داد.

امارات عربی متحده همچنین بخشی از نظامیان خود را در سال 2019 از ائتلاف عربی تحت فرماندهی عربستان سعودی علیه یمن خارج کرد. امارات درباره قضیه آشتی کشورهای حوزه خلیج فارس با دوحه هم ابراز نگرانی کرده است.

تصمیم ریاض در رابطه با همه‌گیری کرونا در خصوص ایجاد محدودیت‌های سفر از عربستان سعودی به امارات و بالعکس نیز موجب نارضایتی مقامات ابوظبی شده است. سعودی‌ها همچنین واکسن چینی را که امارات به آن اعتماد می‌کند، قبول ندارند.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک