08:02 24 ژوئیه 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 333

کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه در دیدار با آندری فورسنکو دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه پاسخ کتبی سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور منتخب ایران به پیام تبریک ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه را به وی تقدیم کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از کانال تلگرامی سفارت ایران در مسکو، کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه، روز سه شنبه در دیدار با آندری فورسنکو دستیار ویژه رئیس جمهور روسیه، ابراز امیدواری کرد دوره ریاست جمهوری جدید در ایران دوره ای تاره از رشد و شکوفایی همکاری های دو جانبه باشد. 

کاظم جلالی همچنین موضوع مشکلاتی که برای دانشجویان و تجار ایرانی از ناحیه ممنوعیت های ورود به روسیه ایجاد شده را مطرح و خواستار حل این مشکل شد. 

دستیار رئیس جمهور روسیه نیز تقویت و تحکیم روابط ایران و روسیه را در شرایط پیچیده جهانی ضرورتی اجتناب ناپذیر دانست و عنوان کرد: اعتقاد راسخ دارم استقامت، پایداری و استقلال جمهوری اسلامی ایران برای بسیاری از کشورها الگو است و ایران جزو مستقل ترین کشورهای جهان است.

فورسنکو در این دیدار در خصوص مشکلات ورود دانشجویان و تجار ایرانی به روسیه هم عنوان کرد که با مقامات دولت، معاون نخست وزیر و وزارت علوم در این باره صحبت خواهد کرد و تلاش می کند تا موانع موجود از جمله تزریق و ارسال واکسن را حل کند.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک