13:35 31 ژوئیه 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 40

در فرانسه مارین لوپن برای رقابت در انتخابات ریاست جمهوری در سال 2022 یک سال مرخصی می گیرد و می خواهد به طور جدی در این رقابت ها شرکت کند.

به گزارش اسپوتنیک، مارین لوپن قصد دارد برای دوره جدیدی برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در سال 2022 شرکت کند، برای این کار وی از کنگره یک سال مرخصی می گیرد. وی این را روز یکشنبه در گردهمایی حزب اعلام کرد و اعلام کرد که جوردن باردلا معاون اول وی در حزب، جانشین وی در راس حزب خواهد شد.

این تصمیم با حمایت اکثریت نمایندگان کنگره انجام شد. پیش از این لوپن اعلام کرده بود که قصد دارد در انتخابات ریاست جمهوری که در سال 2022 در فرانسه برگزار می شود شرکت کند. در ماه آوریل، این سیاستمدار اعلام کرد که پیروزی خود را ممکن می داند.

در سال 2017 ، لوپن در دور اول رقابت ریاست جمهوری با 21.30٪ آرا در رده دوم قرار گرفت، پس از امانوئل ماکرون که برای جنبش میانه روی در مارس (حزب جمهوری مارس کنونی) کاندیدا شد و 24.01٪ از آرا را کسب کرد. در دور دوم ، ماکرون با کسب 66.10٪ آرا به عنوان رئیس جمهور فرانسه انتخاب شد. در آن زمان، 33.90٪ از رای دهندگان به لوپن رأی دادند.

انتخابات بعدی ریاست جمهوری فرانسه در 10 و 24 آوریل 2022 برگزار می شود. طبق پیش بینی ها، مارین لوپن به همراه امانوئل مکرون وارد دور دوم می شود. در فینال طبق گفته تحلیلگران، رئیس جمهور فعلی آرای بیشتری کسب خواهد کرد. پیروزی با 60٪ آرا پیش بینی می شود، در حالی که لوپن - حدود 40٪ آرا را کسب خواهد کرد. رئیس جمهور فرانسه برای یک دوره پنج ساله انتخاب می شود.

مرتبط:

درخواست عجیب لوپن : اتحادیه اروپا از داخل باید نابود شود
پارلمان اروپا روند لغو مصونیت لوپن را آغاز کرد
سرمربی رئال مادرید خواهان جلوگیری از پیروزی مارین لوپن در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه
اعتراض دانش آموزان به مکرون و لوپن: کودکان به خیابان های پاریس ريختند (ویدئو)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک