16:17 02 اوت 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 192

عمران خان نخست وزیر پاکستان، امروز طی تماس تلفنی با آقای سید ابراهیم رئیسی ضمن تبریک پیروزی در انتخابات، با وی گفتگو کرد.

به گزارش اسپوتنیک از تهران عمران خان نخست وزیر پاکستان، امروز طی تماس تلفنی با رئیس جمهور منتخب ایران آقای سید ابراهیم رئیسی گفتگو کرد. نخست وزیر پاکستان پیروزی رئیس جمهور منتخب رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری مورخ 28 خرداد 1400 که تجلی اعتماد مردم ایران به رهبری وی بود را تبریک گفت.

رهبران دو کشور از سیر صعودی روابط دو جانبه ابراز خرسندی نمودند و در مورد تقویت بیشتر همکاری های موجود، به ویژه در حوزه اقتصادی توافق کردند. طرفین اظهار داشتند که ایجاد بازارچه های مرزی پاکستان و ایران گامی مهم است و برای مردم هر دو کشور منافع اقتصادی و اجتماعی به ارمغان خواهد آورد.

در حوزه منطقه، عمران خان از وخیم شدن اوضاع امنیتی افغانستان ابراز نگرانی کرده و هشدار داد که آخرین تحولات می تواند عواقب جدی برای دو کشور پاکستان و ایران به دنبال داشته باشد. رهبران دو کشور گفتند که بی ثباتی در افغانستان منجر به هجوم پناهندگان به سمت مناطق مرزی دو کشور خواهد شد. نخست وزیر پاکستان بر ضرورت راه حل سیاسی در درگیری های افغانستان تأکید کرد. همچنین طرفین بر لزوم ادامه تسهیل توافق سیاسی به رهبری افغانستان و متعلق به افغانستان تأکید کردند. نخست وزیر پاکستان از ایران در حمایت از مواضع جامو و کشمیر تشکر و قدردانی کرد. طرفین با ابراز نگرانی از وضعیت جدی حقوق بشر در جامو وکشمیر اشغالی هند و فلسطین، بر لزوم حل این اختلافات دیرینه مطابق با قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل تأکید کردند. همچنین با حفظ تبادلات سطح بالا ، سران دو کشور جهت بازدیدهای رسمی از یکدیگر دعوت بعمل آوردند.

مرتبط:

جمهوری خواهان آمریکا: بایدن با تقلب پیروز انتخابات شد
ترامپ تصمیم خود در خصوص شرکت در انتخابات سال 2024 را اعلام کرد
عقیده اکثریت جمهوری‌خواهان آمریکا: بایدن با تقلب در انتخابات پیروز شد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک