05:43 25 اکتبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 54

نیروهای مسلح ایالات متحده آمریکا در حال آماده سازی یک طرح برای تخلیه اضطراری کارکنان سفارت آمریکا در کابل در صورت تجاوز جنبش رادیکال طالبان (ممنوع در روسیه) هستند.

به گزارش اسپوتنیک، این خبر را روزنامه وال استریت ژورنال روز جمعه 2 ژوئیه به نقل از منابع خود منتشر کرده است.

ارتش ایالات متحده قاعداً ، چگونگی  اقدامات خود  را برای هر سناریوی پیشرفتت رویدادها پیش بینی می کند. با این حال، آماده سازی برنامه تخلیه تحرک خاصی یافته که به دلیل "نگرانی های" فزاینده از وخامت اوضاع در افغانستان است. منابع وال استریت ژورنال خاطرنشان کردند  که طرح اقدامات بطور مشخص برای کابل و برای وضعیتی در حال تهیه است که نظامیان افغانستان و ایالات متحده نتوانند از عهده مهار نیروهای تهاجمی طالبان بر آیند.

به گفته منابع ، طرح تهیه شده نه تنها برای دیپلمات های آمریکایی  بلکه برای سایر شهروندان در  نظر گرفته شده است.

روزنامه وال استریت  ژورنال متذکر می شود دولت ایالات متحده سرعت برنامه ریزی برای تخلیه اجباری دیپلمات ها و نظامیان آمریکایی را که در افغانستان باقی خواهند ماند، افزایش داده است.

3 ژوئیه اعلام شد که پایگاه هوایی آمریکا در بگرام بلافاصله پس از خروج نظامیان آمریکا از خاک افغانستان غارت گردید.

8 ژوئن گزارش شد که ایالات متحده بیش از نیمی از نیروهای خود را از افغانستان بیرون کشیده است. فرماندهی مرکزی نیروهای مسلح آمریکا (CENTCOM) خاطرنشان کرد که بیش از 50 پرواز برای خارج کردن محموله های بار از افغانستان انجام شده است.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریكا 2 ژوئیه گفته بود كه خروج نیروهای آمریكایی از افغانستان طی چند روز آینده به پایان نخواهد رسید. به گفته وی، بخشی از گروه نظامی آمریکا در این کشور باقی خواهد ماند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک