06:33 20 اکتبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 02

رئیس سازمان جهانی بهداشت از جهانیان خواست از پاندمی کنونی درس های لازم را بگیرند.

به گزارش اسپوتنیک، تدروس آدهانوم رییس سازمان جهانی بهداشت در یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت که «جهان در یک مرحله جدید و خطرناک قرار گرفته است. درسهای این همه گیری برای آماده شدن برای پاندمی ها و اپیدمی های جدید باید مورد توجه قرار بگیرند. باید تمام تلاش ها به جلوگیری از بروز آن ها معطوف شوند».

وی در ادامه افزود که کمک های پزشکی بموقع و شایسته می تواند کمک بزرگی باشد. قابل درک است که بسیاری از شهروندان از محبوس شدن در منازل خود خسته شده‌اند؛ اما ویروس هنوز هم با سرعت زیادی در حال شیوع است.

بیماری کووید ۱۹ هنوز هم با سرعت قابل توجهی در حال شیوع در نقاط مختلف جهان است. قرنطینه عمومی و تدابیر اتخاذ شده برای مقابله با شیوع ویروس، اقتصاد بسیاری از کشورها را فلج کرده است، با وجود این به گفته سازمان جهانی بهداشت، هنوز هم این پاندمی، یک تهدید بسیار جدی است.

اکنون با وجود روند کاهشی شیوع ویروس در اروپا و حتی رفع برخی از تدابیر امنیتی، در آمریکا و آسیا، این ویروس با سرعتی بیش از گذشته در حال گسترش است.

رئیس سازمان بهداشت جهانی در پیام خود به نابرابری واکسیناسیون در جهان توجه کرد. به گفته وی، کشورهای کم درآمد تا کنون مقدار ضروری واکسن را دریافت نکردند. 77 درصد واکسن ها در 10 کشور وجود دارد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک