04:09 28 اکتبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 59

ترامپ کمپینی علیه سیاستمداران جمهوریخواه مخالفش به راه انداخته است.

به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا به شبکه محافظه‌کار « مکس‌نیوز» گفت که قصد دارد روز 26 ژوئن (شنبه) در اوهایو به کارزار تبلیغاتی و سیاسی بازگردد. ترامپ کمپینی علیه سیاستمداران جمهوریخواه مخالفش یعنی آن‌هایی که در کنگره به نفع استیضاح وی رای دادند به راه انداخته است.

ترامپ 7 ماه پس از شکست در انتخابات ریاست جمهوری، پیشاپیش کاندیداتوری خود برای انتخابات 2024 را طرح می‌ریزد. ترامپ به مکس‌نیوز گفت وی و هوادارانش با دولت پنهان و چپ‌های رادیکال می‌جنگند.

وی در این خصوص گفت: «حمایت‌های بسیار بزرگی از ما شده است. دموکرات‌های دروغین و آن‌هایی که به استیضاح من رای دادند، چنین چیزی نگرفتند.... فکر کنم خیلی از آن‌ها مسیرشان را تغییر داده اند که چیز خوبی است. من به مخالفانشان کمک خواهم کرد».

اما در استیضاح دوم که در پی ماجرای حمله ششم ژانویه به ساختمان کنگره در واشنگتن دی‌سی برگزار شد، 10 عضو مجلس نمایندگان و 7 سناتور جمهوریخواه در کنار دموکرات‌ها قرار گرفتند.

راهپیمایی شنبه در کلیولند اوهایو برای حمایت از مکس میلر برگزار می‌شود که آنتونی گونزالس، ستاره پیشین رقابت‌های فوتبال آمریکایی (ان‌اف‌ال) و یکی از جمهوریخواهان هوادار استیضاح ترامپ را به چالش کشیده است.

ترامپ یک روز پیش از حضور در اوهایو برای شرکت در این راهپیمایی به نیوزمکس گفت: «درباره چگونگی شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 به زودی و نه در آینده‌ای طولاتی بیانیه خواهد داد و ابراز اطمینان کرد که هوادارانش از نتیجه انتخابات بعدی، بسیارراضی خواهند بود».

جمهوریخواهان امیدوارند در انتخابات میان دوره‌ای کنگره در سال 2022، اکثریت مجلس نمایندگان و سنا را باز پس گیرند. بازگشت ترامپ به صحنه سیاست رسمی ایالات متحده با وجود محرومیت وی از استفاده از فیس‌بوک و توئیتر همزمان با ادامه تحقیقات قضایی و کیفری از وی و همقطارانش صورت می‌گیرد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک