21:39 25 اکتبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 110

دولت بایدن بسیاری از تحریم‌های دوران دونالد ترامپ علیه ایران را قانونی می‌داند.

به گزارش اسپوتنیک، کریس مورفی، سناتور دموکرات آمریکایی در توییتر نوشت که هیچ یک از تحریم های ترامپ درباره ایران، از جمله تحریم ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری منتخب، رفتار ایران را تغییر نداده است و در واقع، بدتر شده است.

بن رودز، از مشاوران امنیت ملی دولت باراک اوباما نیز در پاسخ به مورفی در حساب کاربری خود نوشت: «بسیاری از بحث ها در واشنگتن درباره ایران، حول تحریم های کارآمد و شعارها متمرکز است که به هیچ نتیجه ای نمی رسد و برای به عقب انداختن برنامه هسته ای ایران کارساز نیست.

البته، اوباما نشان داد تحریم‌ های هدفمند چندجانبه علیه ایران به شرط داشتن هدف نهایی واقع‌بینانه می‌توانند موثر واقع شوند. بر عکس، ترامپ بدون برخوردار بودن از حمایت متحدان و برای دستیابی به هدف خیالبافانه همه را تحریم می‌کرد. نباید از برچیدن آشوب تحریمی ترامپ بترسیم».

گفتنی است پایگاه خبری پولیتیکو مدعی شده بود مقام‌های آمریکایی به ایران اطلاع داده‌اند که بایدن حاضر به رفع تمامی تحریم‌های اعمال‌شده ترامپ علیه ایران نیست زیرا معتقد است که بسیاری از این تحریم‌ها مبنای قانونی دارند.

شایان ذکر است که مذاکرات برجام پس از شش دور گفت‌وگوهای فشرده و مستمر در وین، به مراحل پایانی نزدیک شده و دیپلمات‌ها امیدوارند این توافق که آمریکا در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ از آن خارج شد، ظرف هفته‌های آینده فعال شود.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک