10:55 17 اکتبر 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 310

سالیوان: اگر چین در تحقیقات مرتبط با منشاء کرونا همکاری نکند، با انزوا در جامعه بین‌المللی مواجه خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک، جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا در گفتگو با شبکه «فاکس نیوز» تاکید کرد که اگر چین در تحقیقات مرتبط با منشاء کرونا همکاری نکند، با انزوا در جامعه بین‌المللی مواجه خواهد شد.

سالیوان در ادامه افزود:« این همان کار دیپلماتیک است. هدایت کشورهای جهان و فشار سیاسی و دیپلماتیک روی چین که اصلی ترین بخش تلاش ما است تا در نهایت پکن را مقابل یک انتخاب سخت قرار دهیم و آن اینکه یا به شکل مسئولانه ای اجازه تحقیقات درباره منشاء کرونا را می دهید یا اینکه با انزوا در جامعه بین المللی مواجه می شوید».

شایان ذکر است که پکن به تیم کارشناسان سازمان جهانی بهداشت اجازه تحقیقات داده است. تیم کارشناسان سازمان جهانی بهداشت به این نتیجه رسیده که بعید است ویروس از یک آزمایشگاه نشات گرفته باشد و شاید این پاندمی مرگبار از طریق حیوانات وحشی به انسان منتقل شده است.

روز 20 ماه مه آمریکا اعلام کرد که ثبوت غیرمستقیم جدی وجود دارد که نشان میدهد شیوع ویروس کرونا در نتیجه نشت ویروس از آزمایشگاه تحقیقاتی چین صورت گرفته است. مقامات چین به نوبه خود  به احتمال نشت ویروس از آزمایشگاه نظامی آمریکایی « فورت دتریک» اشاره می کنند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک