14:32 21 ژوئن 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 519

بر اساس بیانیه ای در وب سایت وزارت امور خارجه چک، یاکوب کولگانک وزیر امور خارجه چک، از روسیه خواست که این جمهوری را از لیست کشورهای غیر دوست خارج کند.

به گزارش اسپوتنیک، به گفته رئیس وزارت امور خارجه چک، ایجاد لیست "کشورهای غیر دوست" مغایر با کنوانسیون وین در روابط دیپلماتیک است.

پراگ خاطرنشان كرد كه هر دو كشور بعید است بتوانند به ارتباطات دیپلماتیک استاندارد برگردند و در مورد احتمال عادی سازی كامل روابط در حالی كه جمهوری چک در فهرست کشورهای غیر دوست مسكو قرار دارد، فكر می كنند.

وزارت امور خارجه چک تاکید کرد: برای کاهش تنش در روابط متقابل، جمهوری چک از فدراسیون روسیه می خواهد که از تعیین جمهوری چک (و سایر کشورها) به عنوان کشوری که اقدامات غیر دوستانه ای علیه فدراسیون روسیه انجام می دهد، خودداری کند و اقدامات مربوطه را لغو کند.

پراگ در اواسط آوریل سرویس های اطلاعاتی روسیه را به دست داشتن در انفجار یک انبار مهمات در وربتیس در سال ۲۰۱۴ متهم کرد، که منجر به کشته شدن دو نفر شد.

جمهوری چک ۱۸ کارمند سفارت روسیه را اخراج کرد. در پاسخ، مسکو ۲۰ کارمند مأموریت دیپلماتیک چک را عنصر نامطلوب اعلام کرد و این اتهامات را پوچ، بی اساس و دور از ذهن خواند.

بعداً دولت روسیه لیست کشورهای غیر دوست را که شامل جمهوری چک و ایالات متحده می شود، تصویب کرد. در این سند، به ویژه محدودیت هایی در کار نهادهای دیپلماتیک آورده شده است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک