00:15 14 ژوئن 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 05

آژانس امنیت ملی آمریکا با استفاده از یک قرارداد همکاری با سازمان اطلاعات خارجی دانمارک، اقدام به جاسوسی از مقام های ارشد اروپایی می کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه تلویزیونی « دی ‍‌‍‌آر» دانمارک، آژانس امنیت ملی آمریکا با استفاده از یک قرارداد همکاری با سازمان اطلاعات خارجی دانمارک، اقدام به جاسوسی از مقام های ارشد اروپایی از جمله آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، می کرده است.

این تحقیقات که مربوط به سال های 2012 تا 2014 میلادی است نشان می دهد آژانس امنیت ملی آمریکا با استفاده از کانال های اطلاعاتی دانمارک از مقام های ارشد سوئد، نروژ، فرانسه و آلمان جاسوسی کرده است از جمله فرانک والتر اشتاین مایر وزیر خارجه پیشین آلمان.

این یافته ها نتیجه تحقیقات داخلی سرویس اطلاعات دفاعی دانمارک از سال 2015 میلادی است. 9 منبع آگاه و نزدیک به این تحقیقات گفته‌اند که آژانس امنیت ملی آمریکا با استفاده از یک قرارداد همکاری با سازمان اطلاعات خارجی دانمارک، اقدام به جاسوسی از مقام های ارشد اروپایی می کرده است.

تحقیقات سرویس اطلاعات دفاعی دانمارک در سال 2014 میلادی و پس از نگرانی های مربوط به نشت و درز اطلاعات ادوارد اسنودن پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا آغاز شد. آژانس امنیت ملی آمریکا حاضر به اظهارنظر در این باره نشده است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک