18:22 22 ژوئن 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 161

رئیس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که غنی‌ سازی اورانیوم در سطوح ۶۰ درصد، ۲۰ درصد و ۵ درصد در کشور همچنان ادامه دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، روز دوشنبه از تداوم غنی‌ سازی در سطوح ۶۰ درصد، ۲۰ درصد و ۵ درصد در ایران خبر داد.

علی اکبر صالحی که با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیمای ایران، در خصوص تمدید تفاهم با آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی گفتگو می‌ کرد، در ابتدا با اشاره به اتمام مهلت سه ماهه ضبط دوربین‌ های مستقر آژانس و تماس تلفنی صبح امروز با رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی اظهار داشت: مذاکرات ۴+۱ که در وین در جریان است تصمیم جمهوری اسلامی ایران بر این قرار شد که تا یک ماه دیگر برنامه‌ ها ضبط شود و این مصوبه، حوالی ظهر در تماسی تلفنی به جناب آقای گروسی ابلاغ شد.

وی ادامه داد: ما هیچ بیانیه مشترکی این بار نداریم و این تصمیم نظام را ابلاغ کردیم و امیدواریم در این فرصت داده شده مذاکرات به نتیجه مورد نظر برسد.

رئیس سازمان انرژی اتمی در خصوص ادامه غنی سازی ۶۰ درصد افزود: غنی سازی ۶۰ درصد، ۲۰ درصد و ۵ درصد همچنان ادامه دارد و میزان انباشت ذخایر اورانیوم ۲۰ درصد ما بالای ۹۰ کیلوگرم است که بر اساس قانون مصوب مجلس باید در یکسال به ۱۲۰ کیلوگرم می‌ رسید و الان بعد از حدود ۴ ماه به ۹۰ کیلو گرم رسیده است.

صالحی گفت: میزان اورانیوم ۶۰ درصد ما بالای ۲.۵ کیلوگرم رسیده است و اورانیوم ۵ درصد ما هم بالای ۵ تُن است و فعالیت‌ های هسته‌ ای ما همچنان ادامه دارد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک