18:20 14 ژوئن 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 207

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه پس از گفتگو با آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا به شوخی به سوالی در مورد دیدار احتمالی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا و ولادیمیر پوتین رهبر روسیه پاسخ داد.

به گزارش اسپوتنیک، از وزیر امور خارجه روسیه  سوال شد که آیا مسکو با دیدار سران دو کشور موافقت خواهد کرد و  لاوروف در پاسخ گفت: "ما اداره گمرک نیستیم که مجوز صادر کنیم." وی افزود در پی دیدار با بلینکن ، گزارشی به رهبران روسیه و ایالات متحده ارائه می شود که براساس آن در مورد عادی سازی روابط بین کشورها تصمیم گیری می شود.

تذکر لاوروف به خبرنگار بی بی سی
© Sputnik / The Ministry of Foreign Affairs of the Russian Federation

پیش از این بایدن ابراز امیدواری کرده بود  که بتواند در ژوئن 2021 در خاک یک کشور بی طرف با ولادیمیر پوتین دیدار کند. رئیس دولت آمریكا قصد دارد در جریان سفر به اروپا برای شرکت در  اجلاس های ناتو در 14 ژوئن در بروكسل و اجلاس گروه جی 7 در 11 تا 13 ژوئن در انگلیس با رهبر روسیه مذاكره كند.

یک منبع در نهادهای دولتی روسیه گفت که اجلاس سران دو رئیس جمهور می تواند در سوئیس برگزار شود. مسکو هنوز پاسخی صریح در مورد این نشست نداده اما در صورت توافق، این نشست به احتمال زیاد در خاک سوئیس برگزار می شود.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک