17:27 21 ژوئن 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 68

وزیر خارجه عربستان سعودی گفت، مذاکرات میان این کشور و ایران در ابتدای راه و در مرحله «شناسایی» است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از افکار نیوز، فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان سعودی، در گفتگویی با خبرگزاری فرانسه به توضیحی در رابطه با مذاکرات کنونی میان این کشور و ایران پرداخت و گفت: این مذاکرات در مرحله "شناسایی" است.

بن فرحان در ادامه مدعی شد: امیدواریم که ایرانی‌ ها درک کنند که تعامل مثبت با همسایگان به نفع آنهاست و منجر به امنیت، ثبات و شکوفایی می‌ شود. اگر بتوانند این را درک کنند من می‌ توانم امیدوار باشم. ما در مراحل ابتدایی رایزنی قرار داریم.

روزنامه فایننشال تایمز، ۱۸ آوریل گذشته در گزارشی به نقل از "سه مقام" مدعی برگزاری مذاکرات مستقیم میان مقام‌ های ارشد عربستان سعودی و ایران در راستای تلاش برای بهبود روابط بین این دو کشور رقیب در منطقه شده بود. مدتی بعد، برخی مقامات سعودی و سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران وجود برخی گفتگوها را تایید کردند.

گفته می‌ شود هدایت این گفتگوها را از جانب سعودی‌ ها خالد حمیدان رئیس دستگاه اطلاعات عربستان سعودی به عهده دارد.

در همین ارتباط، مقام‌ های مطلع عراقی به میدل‌ ایست‌ آی گفتند: جنگ در یمن بیشترین موضوع مورد بحث میان طرف‌ ها بوده است. این مسئله اصلی‌ ترین محور گفتگوهای میان نمایندگان ایران و عربستان در مذاکرات چهار ساعته‌ ای بوده که هفته گذشته میان طرف‌ ها برگزار شده است. 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک