16:29 13 ژوئن 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 375

وزیر امور خارجه ترکیه اعلام کرد: در اجلاس وزیران خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی و در نشست اضطراری مجمع عمومی سازمان ملل، درباره حملات اسرائیل قطعنامه‌ ای صادر خواهیم کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آناتولی، مولود چاووش‌اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه، که در سفری رسمی در جده به سر می‌ برد، با فیصل بن فرحان بن عبدالله آل سعود همتای سعودی خود دیدار کرد.

وی پس از این دیدار ضمن تشکر از دعوت و میهمان نوازی فرحان، تاکید کرد: جلسه‌ ای بسیار صریح و صمیمی داشتیم.

چاووش‌ اوغلو محور این دیدار را بحث و رایزنی پیرامون اقدامات آتی در روابط دو جانبه و نحوه حل مشکلات آن، اعلام کرد.

وزیر امور خارجه ترکیه در ادامه گفت: درباره توسعه همکاری بین دو کشور و چگونگی بهبود همکاری در مسائل منطقه بحث کردیم و تصمیم به تداوم گفتمان در فضایی صمیمانه و شفاف گرفتیم.

وی همچنین همتای خود را برای تداوم مذاکرات به ترکیه دعوت و تاکید کرد که به این ترتیب اقدامات لازم برای استحکام روابط بین ریاض و آنکارا انجام خواهد شد.

چاووش‌ اوغلو درباره حملات اسرائیل علیه غزه و مسجد الاقصی، متذکر شد: ما همیشه این حملات را محکوم می‌ کنیم اما امت در انتظار اقدام عملی و ملموس است.

وزیر خارجه ترکیه در پایان اظهار داشت: انشاء‌الله در اجلاس وزیران خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی که قرار است پس از عید فطر برگزار شود و همچنین در نشست اضطراری مجمع عمومی سازمان ملل، درباره حملات اسرائیل قطعنامه‌ ای صادر خواهیم کرد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک