13:31 24 ژوئن 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 50

کمیسار استاندارد پارلمان بریتانیا کترین استون اطلاعات مربوط به آغاز تحقیق در خصوص منابع مالی مرخصی نخست وزیر باریس جانسون در جزیره میوستیک در دریای کارائیب اواخر دسامبر سال ۲۰۱۹ اوایل ژانویه ۲۰۲۰ را تایید کرد.

به گزارش اسپوتنیک، اطلاعات مربوط به آغاز این روند در ارتباط با رئیس دولت در سال گذشته آغاز شده است اما به طور رسمی روز دوشنبه در سایت قوه قانونگذار بریتانیا تایید شد.  

نزاع بر سر سفر سال نو باریس جانسون و نامزدش کری سیموندس به مبلغ ۱۴ هزار پوند است که پس از پیروزی وی در انتخابات پارلمان در تاریخ ۱۲ دسامبر ۲۰۱۹ انجام شد. خود نخست وزیر تاکید می کند که هزینه اقامت در جزیره را دیوید راس، اهدا کننده حزب محافظه کار حاکم و معاون سابق هیات مدیره ... بزرگترین فروشنده تلفن همراه در اروپا پرداخت کرده است. راس به نوبه خود بعدا این بیانات نخست وزیر را رد کرد و بیان داشت که او برای استراحت جانسون و همسرش پولی نداده و تنها به برنامه ریزی و سازمان دهی سفر آنها کمک کرده است.

اگر استون به این نتیجه برسد که جانسون استانداردهای لازم را نقض کرده است، حق دارد که از او عذرخواهی رسمی بخواهد. البته در این صورت اگر استون  خطای نخست وزیر را بسیار جدی بداند می تواند این پرونده را برای بررسی به کمیته استاندارد پارلمان بفرستد که در آن صورت جریمه سنگینی به دنبال خواهد داشت به طول مثال آنها می توانند بخشی از حقوق جانسون را قطع کنند.  

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک