02:23 04 اوت 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 432

توافق نامه ای که در سال 2016 بین مقامات سوئد و اتحاد آتلانتیک شمالی امضا شد که به معنی امکان استفاده از ارتش آمریکا و ناتو در خاک سوئد است، برای این کشور شرم آور است.

به گزارش اسپوتنیک، نسخه سوئدی Proletären در مقاله ای می نویسد: "رهبری مطیع در استکهلم، بدون اندیشیدن در مورد عواقب آن (امضای توافق نامه سوئد با ناتو)، سوئد را در درگیری نظامی احتمالی با روسیه به خطر می اندازد".

در مطالب این نشریه اشاره شده است که رسانه های غربی با شور و شعف در مورد "مانورهای نظامی خطرناک" روسیه در نزدیکی مرزهای اوکراین به مخاطبان خود اطلاعاتی را می رسانند. اما در عین حال، آنها كاملاً فراموش كردند كه از تمرینات عظیم ناتو "Defender Europe 21" كه توسط ائتلاف ناتو تحت رهبری آمریكا با محوریت دریای سیاه و توسعه سریع انتقال نیروهای ناتو به شرق انجام شده، یک عامل خطرناک است".

نویسنده این مقاله می نویسد: "از ماه مارس، نیروهای آمریکایی وارد اروپا شده اند و هم اکنون مقدمات مانور نظامی در آلمان و سایر کشورها در جریان است. در مجموع، تا ژوئن سال جاری، بیش از 30 هزار سرباز از 27 کشور در بیش از 30 محل آموزش در جنگ حضور دارند. اروپا بزرگترین رزمایش تحت هدایت ایالات متحده در اروپا طی دهه های گذشته را انجام می دهد".

وی در ادامه افزود که در اروپا، هیچ خبری در مورد تجاوزهای ایالات متحده و ناتو علیه روسیه شنیده نمی شود. این نشریه خاطرنشان کرد: "نه در مورد اینکه چگونه ایالات متحده آمریکا حضور نظامی خود را در اروپا گسترش می دهد، هیچ مطلبی منتشر نشده است."

مرتبط:

"از ناتو خارج شوید!" تظاهرات ترک ها علیه آمریکایی ها+ویدئو
درخواست افغانستان از امریکا و ناتو: در هنگام خروج از افغانستان تجهیزات نظامی تان را با خود نبرید
واکنش روسیه به خروج نیروهای آمریکا و ناتو از افغانستان: میلیاردها دلار پول به باد رفت
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک