سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 2214

میخائیل اولیانوف، نماینده دائمی روسیه در سازمان های بین المللی در وین روز پنجشنبه اعلام کرد واشنگتن تأکید می کند که آماده لغو کلیه تحریم های ناسازگار با توافق هسته ای برجام علیه ایران است.

 به گزارش اسپوتنیک، مذاکرات درباره توافق هسته ای برجام با ایران در سطح مدیران سیاسی روز سه شنبه در وین از سر گرفته شده و  اولیانوف رئیس هیئت نمایندگی روسیه است.

اولیانوف گفت: "در حین مذاکرات، ما در مورد لحیای کامل برجام در شکل اصلی آن صحبت می کنیم. این بدان معنی است که ایران باید به تعهدات خود برگردد و ایالات متحده نیز باید همه تحریم ها را لغو کند. واشنگتن بارها اعلام کرده و تأکید می کند آماده لغو کلیه تحریم های ناسازگار با برجام است. ایران موضوع گسترده تری را مطرح کرده و  خواستار لغو کلیه تحریمهای اعمال شده پس از ورود دولت دونالد ترامپ به کاخ سفید است"

پیش از این، این دیپلمات گفته بود که وی در مورد احیای توافق هسته ای با رابرت مالی، فرستاده ویژه آمریکا در ایران ، گفتگوی مفصل و بسیار مفیدی داشته است.

قای اولیانوف در توییتر خود نوشت: "ما بار دیگر با رابرت مالی، نماینده ویژه ایالات متحده در ایران  به همراه تیم هایمان ملاقات کردیم. ما در مورد موضوعات اصلی مورد بررسی در مذاکرات وین در خصوص احیای کامل برجام ، گفتگوی مفصل و بسیار مفیدی داشتیم."

از سوی امروز مقام‌های کنونی و پیشین دولت آمریکا به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفتند که واشنگتن برای ترغیب ایران به بازگشت به تعهدات برجامی، قصد دارد از برخی تحریم‌های سخت دوران ترامپ عقب بنشیند.

 

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک