سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 05

جو بایدن ، رئیس جمهور آمریكا اعلام کرد ایالات متحده به دنبال تشدید تنش در روابط خود با روسیه نیست اما قول می دهد "مداخله" و حملات سایبری روسیه "عواقبی" را به همراه داشته باشد.

به گزارش اسپوتنیک، در متن سخنرانی بایدن که کاخ سفید آنرا منتشر کرده، آمده است : "در مورد روسیه، من به ولادیمیر پوتین،  رئیس جمهور روسیه بطور کاملا روشن گفتم که اگرچه ما به دنبال تشدید تنش نیستیم، اما اقدامات آنها عواقبی را دارد."

 ساخت واکسن
© Sputnik / Evgeniy Epanchintsev

بایدن گفت که او به طور مستقیم و متناسب به ادعای "دخالت" روسیه در انتخابات آمریکا  واکنش نشان داده است.

رئیس کاخ سفید در عین حال خاطرنشان کرد که ایالات متحده و روسیه زمانی که به نفع آنها باشد می توانند همکاری کنند.

پیش از این ، بایدن در یک مکالمه تلفنی با پوتین ، به او پیشنهاد کرد که یک دیدار شخصی در یک کشور ثالث داشته باشند.

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا گفت که این موضوع مربوط به هفته های آینده است. وی همچنین روز سه شنبه گفت در صورت عدم "تشدید" تنش  از سوی مسکو ، گفتگوهای ایالات متحده با روسیه در مورد بسیاری از موضوعات از جمله ثبات استراتژیک ممکن است.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه در مورد احتمال دیدار پوتین و بایدن اظهار داشت که این ایده نیاز به تجزیه و تحلیل عمیق دارد ، زیرا هر بار اظهارات واشنگتن در مورد این دیدار همراه با ایراد سخنانی در مورد تحریم است.

طوری که سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه بتازگی اظهار داشت، اخیراً روابط روسیه و ایالات متحده در یک بحران آشکار قرار دارد ، به گفته وی ، اوضاع حتی از زمان جنگ سرد نیز بدتر است.

15 آوریل، ایالات متحده تحریم های جدیدی را علیه مسکو اعمال کرده و ده دیپلمات روس را اخراج نمود. وزارت امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد که خط مشی اعنال تحریم های واشنگتن با منافع مردم دو کشور مطابقت ندارد.

به دنبال آن مسکو اقدامات تلافی جویانه انجام داده و ده دیپلمات آمریکایی از کشور اخراج شدند. بقیه دیپلمات های  آمریکایی دیگر اجازه حرکت آزادانه در سراسر روسیه  را ندارند. علاوه بر این، روسیه تحریم های شخصی و انفرادی علیه مقامات دولت آمریکا، چه سابق و چه فعلی، اعمال کرده است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک