01:33 25 ژوئن 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 194

مولود چاووش اوغلو رئیس وزارت امور خارجه ترکیه گفت که ترکیه در حال مذاکره با روسیه برای خرید هنگ دوم سامانه های دفاع هوایی S-400 است.

به گزارش اسپوتنیک، چاووش اوغلو در شبکه تلویزیونی خبرترک گفت: "در مورد هنگ دوم اس -400 ، بخشهای مربوطه ما از جمله وزارت دفاع ترکیه علاقه مند است که مذاکرات را ادامه دهند."

درخواست آمریکا از ترکیه: اس 400 را فعال نکنید!
© Sputnik / Department of the information support of the Baltic region

وی از مواضع آمریکا در مورد قرارداد اس -400 با روسیه انتقاد کرد.

وی گفت: "گفتن اینکه چه چیزی بخریم و از کسی اشتباه است. آنها (ایالات متحده آمریکا) می دانند که چرا ما S-400 را خریداری کردیم. ما به آن نیاز داشتیم و آن را خریدیم. آیا هنوز هم به آن نیاز داریم؟ به آن نیاز دارید. اگر می خواهید ما از شما بخریم، باید قیمت های مناسب و شرایط مناسب - ضمانت ها، انتقال فن آوری را ارائه دهید".

اقدام آنکارا برای خرید سامانه اس ۴۰۰ باعث تنش در روابط آنکارا و واشنگتن شده و واشنگتن بارها از آنکارا خواسته تا قرارداد خرید این سامانه را با روسیه لغو کند. آنکارا تا کنون با این خواسته واشنگتن مخالفت کرده است این در حالی است که واشنگتن به دلیل اصرار آنکارا برای خرید این سامانه، ترکیه را از برنامه تولید جنگنده اف۳۵ کنار گذاشته و تحریم‌هایی را نیز علیه این کشور اعمال کرده است.

چندی پیش مولود چاووش‌اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در گفت و گو با آنتونی بلینکن، همتای آمریکایی خود در حاشیه نشست وزرای خارجه کشورهای عضو ناتو در بروکسل، اعلام داشت که موضوع دستیابی آنکارا به سیستم‌های پدافند هوایی اس-400 روسیه بسته شده است.

مرتبط:

درخواست آمریکا از ترکیه: اس 400 را فعال نکنید!
هشدار جدی آمریکا به ترکیه در خصوص سامانه اس - 400
ترکیه: پرونده خرید اس-400 از روسیه بسته شده است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک