21:07 31 ژوئیه 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 70

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی ایران در گفتگوی زنده با خبرنگار اسپوتنیک درباره کنوانسون دریای خزر گفت که هنوز دولت لایحه ای در خصوص این کنوانسیون به مجلس ارائه نکرده است که ما تصویب کنیم.

به گزارش اسپوتنیک، آقای دکتر سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی در گفتگوی لایو زنده با خبرنگار اسپوتنیک در خصوص میزگرد ولگا - دریای خزر و شرکت ایشان در این خصوص گفت: در سخنرانی ضبط شده، در خصوص نسبت حضور ایران و کشورهای دیگر صحبت کردم که این منطقه خیلی گسترده است، همسایگان زیادی را دور خود جمع کرده است و ارتباطات شمال جنوب جهان را به هم وصل می کند و دارای ظرفیت های مکمل اقتصادی است.

ایران می تواند این منطقه بزرگ اوراسیا را به ابهای گرم اقیانوس هند وصل کند، خود داشته های ایران و کشورهای منطقه اوراسیا هست که همدیگر را کامل می کنند، با توجه که ما اخیرا به این اتحادیه پیوسته ایم. ما متقاضی این همکاری های استراتژیک هستیم، امیداورم این اتفاق بیفتد.

وی در خصوص تعویق تصویب کنوانسیون حقوقی دریای خزر در مجلس ایران گفت: البته هنوز دولت لایحه ای در خصوص این کنوانسیون به مجلس ارائه نکرده است که ما تصویب کنیم، خوب زمانی که اخبار مذاکرات بوجود امد خیلی پرچالش بود و سر بحث سهم ایران از دریای خزر گفتگوهای بسیاری صورت گرفت. در خصوص روش تقسیم ان بحث شد، هنوز دولت نتوانسته است جمع بندی روشنی در خصوص (کنوانسیون دریای خزر) در داخل داشته باشد. ما راه طولانی در این خصوص داریم تا این کنوانسیون تصویب شود. اینکه دولت این لایحه را به مجلس ارائه دهد تازه اول ماجرا و بحث در این خصوص در مجلس است.

View this post on Instagram

A post shared by Sputnik Iran (@sputnik_ir)

مرتبط:

قاضی زاده: اروپا مستعمره ی آمریکا است
قاضی زاده: موقعیت برای ورود سرمایه گذاران روس در راستای توسعه بنادر شمالی ایران مغتنم است
قاضی زاده هاشمی: سربازی اجباری جمع شود
قاضی‌زاده: از واردات واکسن ابهام ‌دار خودداری کند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک