05:47 13 آوریل 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 42

تحریم های واشنگتن علیه ترکیه باعث نمی شود که آنکارا از خرید محموله دوم سامانه های اس -400 ها امتناع ورزد.

به گزارش اسپوتنیک، در پارلمان ترکیه موضوع خرید محموله دوم از اس 400 مورد بحث قرار گرفت. در این گزارش امده است که محدودیت ها ی اعمل شده توسط ایالات متحده از انجام معاملات مالی با آژانس صنایع دفاعی ترکیه مانه این نمی شود که ترکیه خرید اس 400 را از روسیه متوقف کند.

درخواست آمریکا از ترکیه: اس 400 را فعال نکنید!
© Sputnik / Department of the information support of the Baltic region

امریکا پیش از این  چهار مقام صنعت دفاع ترکیه را نیز در لیست سیاه قرار گرفتند. به ویژه، ورود آنها به ایالت متحده ممنوع است، دارایی های آنها در خاک آمریکا مسدود خواهد شد.

همانطور که احمد برات چونکار ، رئیس گروه پارلمانی ترکیه گفت موضوع خرید سیستم موشکی ضد هوایی همچنان حساس است ، با این حال ، آنکارا به موقع شرکای ناتو را در مورد قصد خود برای خرید S-400 اگاه می کند و تصمیم خود را رها نخواهد کرد

اوزتورک ییلماز معاون پارلمان ترکیه گفت: محدودیت های کنونی ایالات متحده تأثیر کمتری در تصمیم ترکیه خواهد داشت و هیچ تغییری در برنامه های خرید محموله دوم S-400 ایجاد نخواهد کرد.

این نماینده مجلس ترکیه گفت: "وزارت امور خارجه ایالات متحده می خواهد آنکارا را بترساند تا نشان دهد اگر ترکیه موضع خود را در مورد همکاری با روسیه تغییر ندهد، باید انتظار واکنش سخت تر داشته باشد."

مرتبط:

درخواست آمریکا از ترکیه: اس 400 را فعال نکنید!
هشدار جدی آمریکا به ترکیه در خصوص سامانه اس - 400
ترکیه: پرونده خرید اس-400 از روسیه بسته شده است
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک