00:28 15 آوریل 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

کمیسیون اروپایی، شرکت آسترازنکا را تهدید کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه اتریشی«کوریر»، اروپا در آستانه جنگ واکسن قرار دارد. بدعهدی‌های شرکت آسترازنکا در قبال اتحادیه اروپا سبب شده تا کمیسیون اروپایی تهدیدهای خود مبنی بر توقف صادرات علیه این شرکت و همچنین کشور انگلیس را تقویت کند.

در این گزارش آمده است:«به دلیل کمبود واکسن در اتحادیه اروپا، اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپایی اواخر هفته محدودیت‌های صادراتی جدیدی را بخصوص علیه واکسن آسترازنکا و انگلیس در دستور کار قرار داد. تصمیم گیری نهایی قرار است در نشست آخر هفته اروپایی اتخاذ شود. همچنین فون در لاین اعلام کرد که در حال حاضر اروپا امکان اهدای واکسن به کشورهای فقیرتر را هم ندارد.

بر اساس ارزیابی کمیسیون اروپایی از ماه فوریه حداقل 41 میلیون دوز واکسن از اتحادیه اروپا صادر شده این در حالی است که در اروپا واکسن کافی وجود نداشته و روند واکسیناسیون به کندی پیش می‌رود. به گفته وی تنها 10 میلیون دوز واکسن به انگلیس صادر شده است».

فون در لاین اعلام کرد:« من نمی‌توانم به شهروندان اروپایی اعلام کنم چرا ما میلیون‌ها دوز واکسن را به کشورهایی صادر می‌کنیم که خود تولید کننده واکسن هستند و در ازای آن از آنها هیچ چیزی دریافت  نمی‌کنیم. شرکت تولید کننده واکسن سوئدی-انگلیسی آسترازنکا در سه ماهه ابتدایی سال جاری تنها 30 درصد واکسن‌های توافق شده با اتحادیه اروپا را به این کشور تحویل داده است.

ما این امکان را داریم که یک صادرات برنامه ریزی شده واکسن را متوقف کنیم. این پیغام ما به آسترازنکا است که تو اول به توافقات خود با اروپا عمل کن قبل از اینکه صادرات به دیگر کشورها را آغاز کنید».

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک