16:45 23 آوریل 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 27

بریتانیا قصد دارد برای ایجاد نیروهای جدید ویژه 6 میلیارد و 600 میلیون پوند هزینه کند.

به گزارش اسپوتنیک با استناد به رسانه های بریتانیایی، در گزارش منتشره از استراتژی به‌روزرسانی نیروهای مسلح بریتانیا صحبت شده است. بریتانیا قصد دارد سلاح های ابرصوت بسازد و واحدهای ویژه SAS نیروهای مسلح را برای مقابله با نظامیان و واحدهای اطلاعاتی روسیه جلب کند.

هفته گذشته، کشور بریتانیا استراتژی سیاست خارجی و دفاعی طی 30 سال آینده را منتشر کرد که بر طبق آن کشور به میزان 40 درصد زرادخانه هسته ای را افزایش خواهد داد و بیش از 24 میلیارد پوند استرلینگ برای مخارج دفاعی اختصاص خواهد داد.

استراتژی مدرنیزه کردن نیروهای مسلح در جهت طراحی و کاربرد فناوری جدید در نیروهای مسلح  سمتگیری شده است. همزمان کاهش نفرات نیروهای مسلح و نظامیان در نظر گرفته شده است.

تقسیم بندی مخارج شامل 3 میلیارد پوند استرلینگ برای نیروهای زمینی، 120 میلیون پوند استرلینگ برای ایجاد واحدهای ویژه « رنجری» صرف خواهد شد. حدود 5 هزار نظامی و افسر عالیرتبه در آینده بیکار خواهند شد.

به نوشته «تلگراف»، تا سال 2024، بریتانیا به کشتی چندمنظوره شناسایی مسلح خواهد شد که از زیرساخت ملی از جمله کابل اینترنتی زیر آب که 97 درصد تمام ارتباطات جهانی را تأمین می کند، دفاع خواهد کرد.

استراتژی جدید بریتانیا، ایجاد مراکز نوآورانه وابسته به وزارت دفاع را برای استفاده از نوآوری ها در ساخت سلاح درنظر می گیرد.

برچسب:
تکنولوژی نظامی
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک