07:40 18 آوریل 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 645

منابعی در سازمان های اطلاعاتی آمریکا، اظهار داشتند: سپاه قدس درباره احتمال حمله به پایگاه آمریکا به سبک حمله به کشتی آمریکایی "یو.اس.اس.کول" گفتگو کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آسوشیتدپرس، منابعی در سرويس هاىی اطلاعاتی آمریکا، بیان داشتند: در بیانیه سرویس های اطلاعاتی ایالات متحده آمده است، که نمایندگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران در پاسخ به ترور سردار قاسم سلیمانی در سال گذشته، احتمال سازماندهی حمله به پایگاه نظامی فورت مک نایر در واشنگتن را مورد بحث قرار دادند.

منابع به آسوشیتدپرس گفتند: داده های شنود شده توسط سازمان امنیت ملی آمریکا، در ژانویه نشان می دهد که مقامات سپاه قدس درباره حمله به پایگاه به سبک حمله به کشتی آمریکایی "یو.اس.اس.کول" گفتگو می کرده اند.
این کشتی در سال ۲۰۰۰ در بندر عدن توسط شبه نظامیان منفجر شد که در نتیجه آن ۱۷ آمریکایی کشته شدند.

علاوه بر این، همانطور که منابع گزارش دادند، مقامات سپاه قدس اطلاعات "تهدیدات ترور" جوزف مارین معاون ستاد ارتش آمریكا، را كه محل اقامت وی ​​در فورت مک نایر است، رهگیری کرده و همچنین قصد نفوذ به پایگاه و نظارت بر پایگاه را دارند.

به گفته آسوشیتدپرس، گفتگوی شنود شده عمدتا مربوط به گزینه های نظامی برای پاسخ ایران به ترور سلیمانی بود.

به گفته منابع، فرماندهان نظامی در ایران از نحوه پاسخگویی تهران به عملیات آمریکا، به ویژه از نتایج حملات موشکی به پایگاه عراق، راضی نیستند.

ایالات متحده در ۳ ژانویه سال گذشته عملیاتی برای از بین بردن سلیمانی در بغداد انجام داد. در پاسخ، ایران حملات موشکی خود را به پایگاه عراق که نیروهای آمریکایی در آن مستقر هستند، آغاز کرد.

در ابتدا، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا و رهبران پنتاگون گفتند كه در این حملات موشکی هیچ تلفاتی در پی نداشته است.

سپس ارتش آمریکا مجبور به پذیرفتن قربانیان شد. در همان زمان، تعداد آنها دائماً در حال افزایش بود.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک