21:39 20 آوریل 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 622

پنتاگون کره شمالی را تهدید کرده و گفته همین امشب آماده مبارزه با این کشور است.

به گزارش اسپوتنیک، لوید آستین وزیر دفاع آمریکا، روز پنجشنبه، کره شمالی را تهدید کرد و در واکنش به انتقاد پیونگ ‌یانگ از آغاز رزمایش کره جنوبی و آمریکا گفت نیروهای آمریکا آماده‌اند "همین امشب مبارزه کنند".

نیروهای آمریکایی و کره جنوبی بعد از یک سال متوقف کردن رزمایش نظامی خود به دلیل شیوع ویروس کرونا این رزمایش را از سر گرفته ‌اند. این اقدام با انتقاد شدید کره شمالی روبه ‌رو شد.

به گزارش نیویورک‌ پست، لوید آستین اظهار داشت: نیروهای ما آماده‌اند همین امشب مبارزه کنند و  ما پیشرفت در جهت انتقال نهایی کنترل عملیاتی دوران جنگ به فرماندهی نیروهای ترکیبی آینده تحت فرماندهی جمهوری کره ادامه می‌دهیم.

او اضافه کرد: با آنکه فراهم آوردن شرایط مربوط به این انتقال نیازمند زمان بیشتر خواهد بود اطمینان دارم که این فرایند اتحاد ما را قوی‌تر خواهد کرد.

در حال حاضر، دولت جدید آمریکا در حال بررسی سیاست این کشور در رابطه با کره شمالی است و پیش بینی می شود سیاست جدید واشنگتن ماه آینده اعلام شود.

کیم جونگ اون اندکی قبل از ورود جو بایدن به کاخ سفید، از گسترش زرادخانه هسته‌ ای کشورش خبر داده و آمریکا را "بزرگترین دشمن" کشورش خوانده بود.

جو بایدن در جریان کارزار انتخابات ریاست جمهوری، رهبر کره شمالی را "جنایتکار" خوانده و گفته بود، تنها در صورتی حاضر به ملاقات و گفتگو با اوست که از زرادخانه اتمی خود دست بردارد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک