07:52 17 آوریل 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 516

خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه اعلام نمود که ایران غنی سازی اورانیوم را در سایت زیرزمینی نطنز با نوع دوم سانتریفیوژ پیشرفته IR-۴ آغاز کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری رویترز، آغاز غنی سازی اورانیوم در سایت نظنز توسط ایران، توسط آژانس انرژی اتمی گزارش شده است که یک نسخه از این گزارش نيز منتشر شده است.

آژانس بین المللی انرژی اتمی در اين خصوص گفت: در تاریخ ۱۵ مارس ۲۰۲۱ (۲۵ اسفند) آژانس تایید کرده که ایران گازدهی به آبشار ۱۷۴ سانتریفیوژهای IR-۴ را که پیشتر در سایت غنی سازی اورانیوم با گاز هگزا فلوراید اورانیوم يو اف 6 نصب کرده بود را آغاز کرده است.

آژانس اتمی همچنین گزارش می دهد، ایران اعلام کرده است که اکنون قصد دارد آبشار دیگری از سانتریفیوژهای IR-۴ را در سایت غنی سازی اورانیوم (FEP) نصب کند اما نصب آن آبشار هنوز آغاز نشده است.

به نوشته رویترز، ایران پیش از این تعداد دستگاه های IR۲m را که بسیار کارآمدتر از دستگاه های IR-۱ نصب شده در سایت زیرزمینی هستند را افزایش داده بود.به گزارش رویترز، ایران اعلام کرده است که قصد دارد آبشار دوم سانتریفیوژهای "آی آر-4" را در نیروگاه زیرزمینی خود در نطنز نصب کند.

مرتبط:

رسانه: ایران غنی‌سازی با سانتریفیوژهای پیشرفته در نطنز را شروع کرد
نصب سانتریفیوژهای جدید در تاسیسات نطنز و فردو
ذوالنوری: خرابکاری نطنز از طریق خیانت داخلی صورت گرفته است
پس از خرابکاری در تاسیسات نطنز، ایران تاسیسات مجهز تری را در دل کوه می سازد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک