06:42 18 آوریل 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 620

دولت آمریكا معتقد است كه مسئولیت حمله به پایگاه نظامی عین اسد عراق به عهده گروه های شبه نظامی مرتبط با ایران است.

به گزارش اسپوتنیک، رئیس سرویس مطبوعاتی وزارت امور خارجه ایالات متحده ند پرایس در جمع خبرنگاران گفت، گروه های طرفدار ایران مقصر حمله به پایگاه نظامی در عراق است.


این مقام سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا گفت: "فعالیت هایی که ما درباره آنها صحبت می کنیم توسط شبه نظامیانی تحت حمایت ایران انجام می شود."
پیش از این، روزنامه پولیتیکو با اشاره به دو منبع نظامی در عراق گفت که از نظر مقامات آمریکایی، گروه کتائب حزب الله ممکن است در حمله به پایگاه مورد استفاده نیروهای مسلح آمریکا نقش داشته باشد.
 روز چهارشنبه، حداقل ده موشک در منطقه پایگاه هوایی عین الاسد در استان الانبار عراق سقوط کرد.

وزارت دفاع امریکا روز 3 ماه مارس (چهارشنبه) خبر داد که دست ‌کم ده موشک به پایگاه عین ‌الاسد شلیک شده است. در این حمله هیچ نظامی آمریکایی آسیب ندیده اما یک پیمانکار غیر نظامی امریکایی بر اثر ایست قلبی جان خود را از دست داده است.

شایان ذکر است که نیروهای امنیتی عراق در حال بررسی این موضوع هستند. ایالات متحده نیز تا کنون هویت عاملان این حملات را شناسایی نکرده است.

سخنگوی کاخ سفید گفت که جو بایدن، رییس جمهوری امریکا از این موضوع آگاه شده و این حملات در حال بررسی است.

در آغاز سال گذشته، ایران حمله موشکی به پایگاه عین اسد انجام داد. این اتفاق بعد از ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروهای ویژه القدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران صورت گرفت.

 

مرتبط:

امیرعبداللهیان: بدون جانفشانی سردار سليمانی، پاپ نمی‌توانست با امنیت وارد عراق شود
جزئیات سفر امروز رهبر کاتولیک های جهان به عراق
موافقت آمریکا با آزاد سازی منابع ایران در عراق
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک