07:31 17 آوریل 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 122

نخست‌وزیر اسرائیل تصمیم دیوان کیفری بین الملل برای آغاز تحقیقات رسمی درباره جنایت‌های جنگی ارتش این کشور در اراضی فلسطینی را محکوم کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم اسرائیل در مصاحبه با فاکس نیوز آمریکا، تصمیم دیوان کیفری بین الملل برای تحقیقات رسمی درباره جنایت‌های جنگی احتمالی اسرائیلی ها در اراضی فلسطینی را محکوم کرد و گفت: در هر جایی با این تصمیم مقابله خواهم کرد.

وی مدعی شد:" من معتقدم که این یک تصمیم توهین آمیز علیه تنها دولت دموکرات در خاورمیانه است. آن‌ها چرا سوریه را محاکمه نمی‌کنند. این دشمنی محض با یهودیت است. این توهین به تمام دموکراسی‌هاست."

فاتو بن سودا، دادستان دیوان کیفری بین الملل چهارشنبه اعلام کرد، پایه و اساس محکمی وجود دارد که نشان می‌دهد اراضی فلسطینی شاهد جنایت‌های جنگی از سوی طرف‌های شرکت کننده در جنگ ۲۰۱۴ غزه بوده است.

وی اعلام کرد، دفترش تحقیقات رسمی را درباره جرایم جنگی رخ داده آغاز کرده است.

همچنین کاخ سفید امروز جمعه اعلام کرد که کامالا هریس، معاون رئیس جمهور آمریکا و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل طی تماسی تلفنی، تلاش های دادگاه بین المللی کیفری (لاهه) برای آغاز تحقیقات درباره جنایات جنگی احتمالی اسرائیل در سرزمین های فلسطینی را محکوم کردند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک