16:41 12 آوریل 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 47

سخنگوی کاخ سفید اعلام نمود که با وجود تحریم ها اگر مذاکرات درباره ایران، دوباره آغاز شود، روسیه یکی از شرکت‌کنندگان اصلی خواهد بود.

به گزارش اسپوتنیک، جن پسکی سخنگوی کاخ سفید، در جلسه توجیهی اظهار کرد که اگر مذاکرات درباره برجام و ایران از سرگرفته شود، بدون درنظرداشت تحریم‌ها، روسیه یکی از اصلی ترین شرکت‌کنندگان در این مذاکرات خواهد بود.

جن پسکی، در پاسخ به سوالی درمورد تحریم‌ها علیه روسیه گفت: "فدراسیون روسیه شریک گروه 5+1 است، اگر مذاکرات درباره ایران ازسرگرفته شود، روسیه شرکت کننده اصلی خواهد بود."
وی افزود که در برخی مواقع با روسیه هم نظر نیستیم، اما در برخی موارد هم ما هم نظر هستیم. سخنگوی کاخ سفید علاوه کرد که واشنگتن، مسکو را به خاطر رفتارهایش "مجازات" می‌کند، اما به همکاری در زمینه های مورد علاقه مشترک ادامه می دهد.
شایان ذکر است، اتحادیه اروپا روز سه شنبه به دلیل نقض حقوق بشر، چهار شهروند روسیه را در دخالت در دستگیری الکسی ناوالنی تحریم کرد. لیست تحریم ها شامل الكساندر باستریكین رئیس کمیته تحقیقات فدراسیون روسیه، مدیر گارد روسیه ویكتور زولوتوف، دادستان كل روسیه ایگور کراسنف و رئیس سرویس تعزیرات فدرال  الكساندر كلاشنیكف است.

مرتبط:

روحانی: تنها راه احیای برجام لغو تحریم‌های آمریکا است
فرصت سوزی آمریکا در برجام
توافق بین تهران و آژانس مشکل برجام را حل می کند
ایران: زمان جلسه غیررسمی پیشنهادی اروپا درباره برجام مناسب نیست
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک