سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 122

رئیس جمهور پیشین فرانسه به لحاظ دادن رشوه به یک قاضی ارشد متهم شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری «دویچه وله»،نیکولاس سارکوزی متهم به سه سال حبس محکوم شد که دو سال از آن حبس تعلیقی است.

نیکلا سارکوزی، رئیس‌جمهور پیشین فرانسه که از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ هدایت این کشور را بر عهده داشت، طبق شواهدی به تلاش برای دادن رشوه به یک قاضی ارشد متهم شده است.

سارکوزی ۶۶ ساله بعد از ترک سمت ریاست‌جمهوری در سال ۲۰۱۲ با چندین اتهام دیگر نیز مواجه شده است. دادستان‌ها گفته‌اند که رئیس‌جمهور سابق فرانسه تلاش داشته اطلاعاتی را درباره پرونده بررسی یک تخلف مالی در حزب خود کسب کند به همین منظور به این قاضی پیشنهاد داده بود با انجام این کار، به او در رسیدن به شغل مشاور حقوقی در دولت با حقوق خوب کمک می‌کند.

پیشتر نیز دادستان‌های فرانسوی در ادامه تحقیقات خود درباره پرونده اقدامات غیرقانونی نیکلا سارکوزی در تأمین مالی ستاد انتخاباتی‌اش در سال ۲۰۰۸ او را به «مشارکت در اقدامات مجرمانه» متهم کرده بودند.

نیکلا سارکوزی قبلاً به دریافت پول از «معمر القذافی» برای تأمین هزینه‌های ستاد انتخاباتی‌اش در سال ۲۰۰۷ بازداشت شده بود. نیکولا سارکوزی از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ میلادی رئیس جمهور فرانسه بود و از ماه‌های آغازین دوره ریاست‌جمهوری‌اش همواره با انتقاد نسبت به ارتباطش با معمر قذافی روبه‌رو بوده است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک