12:51 04 اوت 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 02

جو بایدن ، رئیس جمهور آمریكا ادعا کرد که گویا روسیه به دنبال "تضعیف" مشاركت ایالات متحده با متحدان اروپایی خود است.

به گزارش اسپوتنیک، رئیس دولت آمریكا ادعا کرد گویا مسكو "می خواهد پروژه اروپا و اتحاد یه ناتو را تضعیف كند" و بقول او "می خواهد وحدت  دو سوی اقیانوس اطلس و عزم ما را تضعیف كند." به گفته ارباب کاخ سفید ، تهدید کشورهای جداگانه برای روسیه بسیار راحت تر از مذاکره با اتحادیه  پرقدرت دوسوی اقیانوس اطلس است و  در این رابطه بایدن بطور جداگانه بر لزوم حمایت از حق حاکمیت اوکراین تأکید کرد.

بایدن همچنین متذکر شد که به نظر وی، مشکلات در روابط آمریکا با روسیه متفاوت از روابط با چین است ، اما "آنها به همان اندازه واقعی است ." رهبر آمریكا گفت ، در هر دو مورد، واشنگتن "خواهان درگیری نیست".

رئیس جمهور آمریکا گفت:  "ما خواهان آینده ای هستیم که در آن همه کشورها بدون تهدید به خشونت و مداخله بتوانند به طور مستقل مسیر خود را انتخاب کنند، ما نباید به تقابل بلوک ها در دوران  جنگ سرد برگردیم، رقابت نباید تعامل در مورد موضوعاتی را که همه ما را نگران می کند، منتفی کند"

پیش از این ، در اوایل فوریه جو بایدن ، رئیس جمهور آمریكا در سخنرانی برنامه ای خود در وزارت امور خارجه این کشور در مورد سیاست خارجی اعلام کرد ایالات متحده، روسیه را وادار خواهد کرد "تاوان اقدامات خود" را بپردازد.

بایدن گفته بود:"من بر خلاف سلف خود، به  رئیس جمهور (ولادیمیر) پوتین تصریح کردم روزهایی که ایالات متحده در برابر اقدامات تهاجمی روسیه از جمله دخالت در انتخابات ما، حملات سایبری و مسمومیت شهروندان تسلیم می شد، سپری شده است. ما بدون تزلزل روسیه را وادار خواهیم کرد تاوان پس دهد و از منافع حیاتی مردم خود دفاع خواهیم کرد ".هبر ایالات متحده افزود آمریكا هنگام همکاری در مورد مسئله روسیه "در ائتلاف با شریكان همفكر" "موثرتر" عمل خواهد کرد.

مسکو بارها همه اتهامات وارده از سوی بایدن را رد کرده است.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک