02:17 27 فوریه 2021
سیاسی
دریافت لینک کوتاه
0 55

بیش از صد عضو سابق حزب جمهوری خواه در حال مذاکره برای تشکیل یک حزب راست گرای میانه روی جدید برای مقابله با دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا هستند..

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری رویترز، مذاکره کنندگان به دلیل عدم تمایل حزب جمهوری خواه به مخالفت با ترامپ و "تلاش های او برای تضعیف دموکراسی" به فکر جدا شدن از این حزب  هستند . تا کنون، این بحث ها در مراحل اولیه خود است. گزارش شده است که حدود 120 مقام سابق جمهوری خواه، از جمله مقامات دولت سابق رونالد ریگان ، جورج دبلیو بوش ، جورج دبلیو بوش و شخص ترامپ، هفته گذشته در یک ویدئو کنفرانس با نرم افزار زوم  درباره این موضوع بحث کردند.

ایوان مک مولین، سیاستمدار آمریکایی می گوید : بخش بزرگی  از حزب جمهوری خواه به طور فزاینده ای رادیکال شده و دموکراسی آمریکایی را تهدید می کند. این حزب باید بر تعهد خود به پیروی از حقیقت، عقل و خرد و آرمان های اساسی تأکید کند و در غیر این صورت ایجاد چیزی جدید کاملاً ضروری خواهد شد ".

9 فوریه ، دادگاه دوم برای استیضاح ترامپ به ابتکار حزب  دموکرات در سنای آمریکا  آغاز شد. 14 ژانویه، مجلس نمایندگان به استیضاح ارباب سابق کاخ سفید در رابطه با ناآرامی های واشنگتن رای داده بود . دموکرات ها انگیزه این تصمیم را این واقعیت می دانند که ترامپ پس از استیضاح نهایی دیگر قادر به نامزد شدن دوباره برای ریاست جمهوری نخواهد بود. این اولین بار در ایالات متحده است که تلاش می شود رهبر کشور پس از پایان دوره ریاست جمهوری از سمت خود برکنار گردد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک